C19 statistikk Verden

Oppdatert: Thu, 19 May 2022 04:00:02

Tall fra Our World in Data (csv file)

C19 i verden sortert på antall døde per million
C19 i Norden sortert på antall døde per million

Our World in Data

Country Last updated Total cases New cases Total deaths New deaths Total deaths per million Hosp patients Total tests New tests Total vaccinations New vaccinations smoothed per million
Afghanistan2022-05-17179328776910193.069---6066579155
Africa2022-05-1711801283664525353547184.592---497247138461
Albania2022-05-1727568867349701217.223-1607697790--
Algeria2022-05-17265828568750154.091-----
Andorra2022-05-174215643915301977.92-----
Angola2022-05-179928701900055.992-----
Anguilla2022-05-17311613290595.041---234921058
Antigua and Barbuda2022-05-177795013701387.651-----
Argentina2022-05-17913530833989128776472823.675-3608229373651007504542278
Armenia2022-05-174229170862302905.198-30793751423--
Aruba2022-05-173569335921301987.033---170813317
Asia2022-05-171514247571576181433253247306.352---8034330467959
Australia2022-05-17675975656461792654307.353134705971137485057473292530
Austria2022-05-18425589721561983252193.0670118547003843513318328116199
Azerbaijan2022-05-177926804297090949.689-6838458-13691178297
Bahamas2022-05-17339893280102018.069-232777---
Bahrain2022-05-1757884859314790845.967-9784846-3439499225
Bangladesh2022-05-17195308132291270175.144-137597113818259082435863
Barbados2022-05-177736446943401508.474-670638-314474177
Belarus2022-05-17982867069780738.97-13220483---
Belgium2022-05-1741271231072631656432721.38151333845269179092533521881
Belize2022-05-175813510767601669.486-546449-474128343
Benin2022-05-17269520163013.091---33334500
Bermuda2022-05-171413526313502174.193---13157397
Bhutan2022-05-1759574021026.927---190702259
Bolivia2022-05-1790646212921943171854.4-4243465498013561697746
Bonaire Sint Eustatius and Saba2022-05-17998603501323.502-----
Bosnia and Herzegovina2022-05-17377606271578324836.28-----
Botswana2022-05-17306614290269221122.958-2276591-19200002
Brazil2022-05-173070190013510665216663108.581---4353120951974
British Virgin Islands2022-05-1765731066202037.932---40872197
Brunei2022-05-171452212652210500.53---11240613196
Bulgaria2022-05-1711624494573706565374.3457379926953-439286695
Burkina Faso2022-05-17208990384017.863---29289890
Burundi2022-05-17415302953803.101-1528022-126512
Cambodia2022-05-17136262030560180.333-2962480-384602802272
Cameroon2022-05-1711978001927070.782-----
Canada2022-05-173844871632840337401059.60657946149546120904848241741182
Cape Verde2022-05-1756127124010713.649--321758359397
Cayman Islands2022-05-1723578750280421.065---1431961038
Central African Republic2022-05-17146490113022.968-91696---
Chad2022-05-1774150193011.41-215421---
Chile2022-05-18361181324755773383004.992-3745248356358545838466953
China2022-05-1711613925540521733.612---3364987000935
Colombia2022-05-1760953161671139821122727.372-34612643-828453811121
Comoros2022-05-17811021600180.088-----
Congo2022-05-17240790385068.057---83037938
Cook Islands2022-05-175480371056.909-----
Costa Rica2022-05-178661640844401643.104-344325310046109095973347
Cote d'Ivoire2022-05-17820080799029.534-1510401-123879471250
Croatia2022-05-1711318984061594423906.257-4839184-524926181
Cuba2022-05-1711047074685290753.612---363692671856
Curacao2022-05-174301734327501668.73-174942119252245528
Cyprus2022-05-1748608624221051191172.98560----
Czechia2022-05-1739169304904025823753.81619554412059295417606419192
Democratic Republic of Congo2022-05-17876336101338014.484-----
Denmark2022-05-183129544803629631083.03343364429079471413220049109
Djibouti2022-05-171563101890188.586---185126571
Dominica2022-05-1713116431630872.915-192785-6650955
Dominican Republic2022-05-1758066124943770399.59-3293899323815623929196
Ecuador2022-05-178725422743561001990.667-27525912230347525801227
Egypt2022-05-1751564502469021236.816---82828973701
El Salvador2022-05-17162089041300633.581-----
Equatorial Guinea2022-05-171591001830126.216-479991---
Eritrea2022-05-1797516103028.599-----
Estonia2022-05-175750461124256151932.556-336730029241987124174
Eswatini2022-05-177186792140301196.722-537184---
Ethiopia2022-05-17471040497512063.728-4836364---
Europe2022-05-17196379318301112183507211172450.15---1277235041319
European Union2022-05-1714065416027653510879677792432.897---875129009442
Faeroe Islands2022-05-17346580280570.811-----
Falkland Islands2022-05-171126734--------
Fiji2022-05-176481208620954.703-520560-14669083066
Finland2022-05-171069740169734284134772.1262310831571816311771112316
France2022-05-182928759843727147637902189.74517883272084380190378144040748520
French Polynesia2022-05-1772836064902297.069---452385219
Gabon2022-05-174760803040133.402-1594523---
Gambia2022-05-171199903650146.767---7206982318
Georgia2022-05-17165522101681104224.11---288862291
Germany2022-05-1825890456720511378881741643.471---179452758601
Ghana2022-05-17161325151445045.537-2442206-148721748213
Gibraltar2022-05-171812913310203027.515-----
Greece2022-05-173401927628629599232854.086-81266282-20969724467
Greenland2022-05-17119710210369.276-----
Grenada2022-05-171678427222101955.493-15665271488157177
Guam2022-05-12------305040393--
Guatemala2022-05-178532806891784213977.651---17156565869
Guernsey2022-05-17--------1556842335
Guinea2022-05-173666164442032.747-689015---
Guinea-Bissau2022-05-1782220171084.843-136232---
Guyana2022-05-176392665122801553.783---904806320
Haiti2022-05-17307250835072.346---27563227
High income2022-05-17301392061627772239961515871975.105---24512412711108
Honduras2022-05-174247713241089601082.779---13727535992
Hong Kong2022-05-171209068328936101239.408---164535343609
Hungary2022-05-171909948674846343774810.278-10943720390941653048897
Iceland2022-05-1718696942415333414.86831330570817--
India2022-05-1743127199182952429333376.266-84413415648696319142318481001
Indonesia2022-05-17605120524715648117566.218---4013080160
International2022-05-177210150------
Iran2022-05-17722878635214123641661.038-51771715-149475105540
Iraq2022-05-172326726149252160612.346---18190992209
Ireland2022-05-17153545126807203271445.54329312157473397910895575481
Isle of Man2022-05-173260017610501229.364-----
Israel2022-05-18411283122391081271163.70729950883220326881814646175
Italy2022-05-1817116550449011654941482741.4437594217958460104793137387197515
Jamaica2022-05-171331031943011161012.624-102608923951428889254
Japan2022-05-178428219367953012639238.9999005479445971746452770467312785
Jersey2022-05-08--------233532801
Jordan2022-05-1716963593051406601369.751-16765117-9922666264
Kazakhstan2022-05-17139472161901501001.055-----
Kenya2022-05-173240712556490102.736-3630986-17992422169
Kiribati2022-05-1730941130107.095-----
Kosovo2022-05-172282454313901761.39-1831282-182810060
Kuwait2022-05-1763207417625550590.267---8002689734
Kyrgyzstan2022-05-17200993029910451.244---3061513471
Laos2022-05-17209502687540102.177-1027180981107685481085
Latvia2022-05-17826342304580413108.84-71796821439288804295
Lebanon2022-05-171098124501041121538.007---5613936122
Lesotho2022-05-173315106970322.825-450086---
Liberia2022-05-1774520294056.754-----
Libya2022-05-17501954064300924.045--1809--
Liechtenstein2022-05-1717361148402195.849---70627105
Lithuania2022-05-171060896260912723393.11119786779121607448256578
Low income2022-05-17182505217043170664.903---155198954151
Lower middle income2022-05-17907501156449130931464393.11---3991060670908
Luxembourg2022-05-17244182613107301690.25918425080012001290011558
Macao2022-05-17820------13856543249
Madagascar2022-05-176427601393049.002---23697750
Malawi2022-05-1785895626370134.214-578807-2166402300
Malaysia2022-05-17448127814693562331086.856571592862913232970708376956
Maldives2022-05-1717956002980548.177---94158563
Mali2022-05-17310239734035.194-687592-19939650
Malta2022-05-179368211071411383.453-1906090112012878792046
Marshall Islands2022-05-17170--------
Mauritania2022-05-1758909389820205.65---26500002856
Mauritius2022-05-172237939459960782.141-----
Mexico2022-05-17575244167893246171522492.027-152031494892069416492786
Micronesia (country)2022-05-1770--------
Moldova2022-05-1751816601151602861.811-----
Monaco2022-05-171203505701442.308-----
Mongolia2022-05-17922227144621790654.495-7408778-549191761
Montenegro2022-05-1723641494271904329.266---673110123
Montserrat2022-05-17794030602.289---4255602
Morocco2022-05-171165984135160742430.422-11565683-54528504211
Mozambique2022-05-17225519162201068.433-1319772-316160780
Myanmar2022-05-1761316824194340354.596-8092481-569898062712
Namibia2022-05-17160438364403021557.582-1018733-8347560
Nepal2022-05-1797902218119520402.764-6852895-42443691782
Netherlands2022-05-18816577713122240431304.59949630594790136734328470174
New Caledonia2022-05-176118530031201082.518---460435135
New Zealand2022-05-171070373966396730188.635-7131887-11068857270
Nicaragua2022-05-17184910236035.211---10448467931
Niger2022-05-1790130310012.335-253043-2845107434
Nigeria2022-05-1725585903143014.868-5114703-410913540
North America2022-05-179788392812161414393344032412.637---10031019861478
North Korea2022-05-17106262.395-----
North Macedonia2022-05-1731094283929324462.08-20385511084--
Norway2022-05-17143017349306155560.045-1110215737611311210147
Oceania2022-05-178137336667401158984268.14---73152665545
Oman2022-05-173894472042600815.564-----
Pakistan2022-05-171529471220303782134.893-28352196-247724542511
Palau2022-05-1749365760330.142-49264---
Palestine2022-05-17657456127565921083.528--2576372022117
Panama2022-05-178102421799820601872.839-59721911547381380861913
Papua New Guinea2022-05-1744394118651071.389-----
Paraguay2022-05-176499292111888102615.227---8677904277
Peru2022-05-1735728321316213044316386.323---735082592049
Philippines2022-05-173688001160604523544.383---1480021241133
Poland2022-05-176004041510116217103074.768-36730457-54383780179
Portugal2022-05-1741143164764222665822229.069120741925228215142386373599
Puerto Rico2022-05-12------28568296008--
Qatar2022-05-173664771346770231.017-70338161813368146561867
Romania2022-05-17290407568165625133430.8751234--1679607863
Russia2022-05-181800249340553702521072537.502-292381816-166534236160
Rwanda2022-05-17129931014590109.893-53479644761201416690
Saint Helena2022-05-1740--------
Saint Kitts and Nevis2022-05-17562212430803.048-75939---
Saint Lucia2022-05-172451411836801995.651-175290-120036195
Saint Pierre and Miquelon2022-05-172739010173.28-----
Saint Vincent and the Grenadines2022-05-178527271060952.646-106252-7031027
Samoa2022-05-1712051380240119.914---4773694732
San Marino2022-05-1716852011503381.358-----
Sao Tome and Principe2022-05-1759730730326.821-1957386208657980
Saudi Arabia2022-05-1776047762191213258.088-4217321129032649134711474
Senegal2022-05-1786051619660114.327-110209981424694990
Serbia2022-05-1820136223821605332336.15524596063969581852657143
Seychelles2022-05-17434738616701688.404---2011210
Sierra Leone2022-05-1776820125015.354-414510---
Singapore2022-05-171240233338313671250.66--6241858314055906971
Slovakia2022-05-17253949845720062123681.59440251109033443670696522
Slovenia2022-05-171020580746662613187.53413351932162000299184769
Solomon Islands2022-05-171817401460207.388-----
Somalia2022-05-172651801361083.193---267948754
South Africa2022-05-1738998415096100812411679.0252965248413143711535494610744
South America2022-05-175712253197551296518432985.579---8515361161765
South Korea2022-05-1717861744313152380231463.93-471108551342861249244021535
South Sudan2022-05-17175509138012.125-389677-723341152
Spain2022-05-1712179234521121056421982259.9537187909242527992694567014250
Sri Lanka2022-05-1766368911165110768.05-7661870121039503105136
Sudan2022-05-1762195049360109.91-----
Suriname2022-05-1780240232133922262.596-82570202--
Sweden2022-05-172504894180418897731859.912-183040062985222316422243
Switzerland2022-05-173659937107821379061582.24471209276071036615700229141
Syria2022-05-1755872131500172.36---3799075432
Taiwan2022-05-178960596580211353847.579-972948980083538145833173
Tajikistan2022-05-17177860125012.821-----
Tanzania2022-05-17353540840013.659-----
Thailand2022-05-17438861056332959545423.083---1350844361411
Timor2022-05-17228901131097.479-263677-14960022175
Togo2022-05-17370263273032.2-735966-32908210
Tonga2022-05-17112800110103.036-----
Trinidad and Tobago2022-05-17155893509388132765.478-7270017831556228172
Tunisia2022-05-17104119702857502394.065-4592916-13151111249
Turkey2022-05-171505718416089891171163.074-161163069128957147650166123
Turks and Caicos Islands2022-05-1760460360917.759-----
Uganda2022-05-1716415303598076.353-2665752-208994400
Ukraine2022-05-175040518011245902587.238-----
United Arab Emirates2022-05-1790308428123020230.405-15917783512453424781400577
United Kingdom2022-05-172228769885961777681852606.2977613502015569155180142656613558
United States2022-05-178274299611248710003263473004.74819329881822774781791582348105814
United States Virgin Islands2022-05-13------11231472--
Upper middle income2022-05-171287581972905625171462841001.382---51390208861018
Uruguay2022-05-179080785538721522070.211---82685041771
Uzbekistan2022-05-1723882461637048.238-----
Vanuatu2022-05-1784872314044.52-----
Vatican2022-05-17290--------
Venezuela2022-05-17523059057120198.99-----
Vietnam2022-05-17106999651785430714438.744-85811930-2169594002606
Wallis and Futuna2022-05-17454070630.972-----
World2022-05-1752274987466348462693161941796.107---11736603413893
Yemen2022-05-171181902149070.481---82868710
Zambia2022-05-17320680039830210.511-3454966116440297571052
Zimbabwe2022-05-1724974831754840363.367-2287793-114568377889