C19 statistikk Verden

Oppdatert: Tue, 07 Dec 2021 17:00:03

Tall fra Our World in Data (csv file)

C19 i verden sortert på antall døde per million
C19 i Norden sortert på antall døde per million

Our World in Data

Country Last updated Total cases New cases Total deaths New deaths Total deaths per million Hosp patients New tests Total tests Total vaccinations New vaccinations smoothed per million
Afghanistan2021-12-061574995473164183.656---5228706401
Africa2021-12-06874979611032223635143162.823---2534007551186
Albania2021-12-06201902172311551084.257---21418632236
Algeria2021-12-0621166219361118136.967---12293060787
Andorra2021-12-061863162113311719.368--232591--
Angola2021-12-066525901735051.129---100180612015
Anguilla2021-12-01--------199144893
Antigua and Barbuda2021-12-064148111701185.074---1186511742
Argentina2021-12-0653431532477116680342558.445-3984626271525698915216610
Armenia2021-12-0634081895769182591.196-3308240527912362646034
Aruba2021-12-06--------162010494
Asia2021-12-06826055267417012294321238262.786---55945415655263
Australia2021-12-0622055514342065980.075-14728548762495397392193038
Austria2021-12-061203103462512844481420.31426242924221125268341445752610932
Azerbaijan2021-12-06596973585798316780.86-133415602773107031423021
Bahamas2021-12-062283914705101776.203-3311702002801761429
Bahrain2021-12-062778562513940797.348-19876749513229934716077
Bangladesh2021-12-061577720277280054168.397-17387109245761030918206343
Barbados2021-12-06262001052402834.179---292080879
Belarus2021-12-066651251312517614548.139-264111047862463310495376
Belgium2021-12-06186890641439273191522348.54354611139725106371192267766652
Belize2021-12-063082414458891452.157--3478924120021944
Benin2021-12-06248630161012.931---8272613240
Bhutan2021-12-0626410303.847-13581251152115355550
Bolivia2021-12-06544666127619247251626.562-3426282662187972042717
Bosnia and Herzegovina2021-12-06278511128312780933916.09-28061413601--
Botswana2021-12-06195552250242011009.494--186935914300844043
Brazil2021-12-062214747643856157441082877.397--653800883155183025141
British Virgin Islands2021-12-03--------34992625
Brunei2021-12-061520216980221.954---7560802813
Bulgaria2021-12-067055862426290602084213.6376674-670460634126322105
Burkina Faso2021-12-06160000286013.304-----
Burundi2021-12-0620473343803.101---283414
Cambodia2021-12-061202721629633174.845---288436142590
Cameroon2021-12-0610714801804066.264---97044090
Canada2021-12-06182069350072985433784.2313129924449099908622273306163
Cape Verde2021-12-063845333510624.665-592-5501921555
Cayman Islands2021-12-03--------1257175760
Central African Republic2021-12-06117420101020.529---436772193
Chad2021-12-0657030181010.701---275026121
Chile2021-12-061774048150138531302005.532-7136025709328415393215854
China2021-12-069937494463603.21---25601170005965
Colombia2021-12-0650827621698128821412512.804-3696428272870585904906663
Comoros2021-12-06454311511169.958---5232563771
Congo2021-12-06189700354062.577---651411571
Costa Rica2021-12-06567614231731861423.998-2134210407371379832883
Cote d'Ivoire2021-12-06618262706026.096-1948116318345287801202
Croatia2021-12-0663176572811269512760.889-14252351227742497044713
Cuba2021-12-0696319410483101734.261---286440083127
Curacao2021-12-06--------198655680
Cyprus2021-12-061375387066021671.871114570031703069213622778214
Czechia2021-12-0622470676346337681033148.663620542470-139356676469
Democratic Republic of Congo2021-12-06588585391113612.048---19651015
Denmark2021-12-065218357226296910510.7254351391284837055799976105926
Djibouti2021-12-061350801881187.588---104475599
Dominica2021-12-066086-34423581.943---55760693
Dominican Republic2021-12-0640874823242120384.527---138688121152
Ecuador2021-12-065293492479334842341871.82-21991913525253096205513
Egypt2021-12-063640338712077043199.217---429657694696
El Salvador2021-12-06119803037863580.808---92604872160
Equatorial Guinea2021-12-061359901750120.699--260533446624222
Eritrea2021-12-0674842661016.938-----
Estonia2021-12-06225294301182521377.1632964251237392614873671013
Eswatini2021-12-0647851347124801064.511---3276892013
Ethiopia2021-12-063723341196804457.722-68933877539100589251549
Europe2021-12-0676860045291394144212633711925.497---9802542945248
European Union2021-12-064822658917031385671916671915.783---6594215885728
Fiji2021-12-0652562196970771.958---12452341758
Finland2021-12-061946383412138323249.2633223078804117383592911114
France2021-12-06802159435712052231783.8139381843696-1083134857117
French Polynesia2021-12-06--------3210001384
Gabon2021-12-0637511342811123.309-318313947733287212227
Gambia2021-12-06999863420137.519--125061271166115
Georgia2021-12-06867071177812407633117.514---22511502933
Germany2021-12-066219259183221032401161230.506--857129481284353789568
Ghana2021-12-0613124632612281938.699---3493688669
Gibraltar2021-12-04--------10039611843
Greece2021-12-069711484927187161211804.692-24628738190109149084399362
Greenland2021-12-03--------77808334
Grenada2021-12-065909120001769.677---751541088
Guatemala2021-12-0661989139159926876.28-50371631448102836422751
Guinea2021-12-06307700387028.673---2493842376
Guinea-Bissau2021-12-0664440149073.927---3886261434
Guyana2021-12-063821757100821275.418---6827792118
Haiti2021-12-0625638128750364.982-----
High income2021-12-06117783077455360185158730531524.027---18604160204703
Honduras2021-12-0637825101041201034.682---7960942443
Hong Kong2021-12-06124665213028.201--2853954895573202287
Hungary2021-12-06115756822699356114893696.326691310676482159031428227010146
Iceland2021-12-0618642309350101.93421140876332166501311498
India2021-12-06346483836822473757220339.999-100621764825906712837180635662
Indonesia2021-12-0642578151301438769520.607-200460376354522419265123685
International2021-12-067210150------
Iran2021-12-0661378213356130277771532.152-106392394154791075317714621
Iraq2021-12-0620849616152390318580.461-1373516431593125504872030
Ireland2021-12-065971612911570701145.31656631657908520684176926027
Isle of Man2021-12-06--------133238199
Israel2021-12-06134667075582095883.5431709532032854113162667151282
Italy2021-12-0651185769494134287922224.4935602525108122335117992557747364
Jamaica2021-12-06915366724100810.503-81867721311376141543
Japan2021-12-06172728354183611145.663-1418726869715197762698749
Jersey2021-12-01--------1895316560
Jordan2021-12-06981767581111787261147.821-443791239586679731441436
Kazakhstan2021-12-0610593095511794853944.882---169662131424
Kenya2021-12-06255469325335097.025---75831341619
Kiribati2021-12-0620------821675083
Kosovo2021-12-061611394298501674.976-174813227311624584832
Kuwait2021-12-064135243324650569.474-22647543252265917112821
Kyrgyzstan2021-12-061836493427602416.393---20660761171
Laos2021-12-0680722889210328.458--81752058300212512
Latvia2021-12-062575592304277102290.922-4167533704022252292397
Lebanon2021-12-066796258248785101297.799---36785301928
Lesotho2021-12-062183806630307.077-----
Liberia2021-12-0658295287055.403---597913133
Libya2021-12-0637546847954996790.252-3875-24382462329
Liechtenstein2021-12-064941486201620.746-5181564518244627
Lithuania2021-12-064803104716862152551.0612428185650392337867745260
Low income2021-12-0613866821868375316156.425---57584429641
Lower middle income2021-12-06640183023754611657071084349.994---24770936064606
Luxembourg2021-12-069170993588551394.10960500937045919372827415
Macao2021-12-05--------9308023931
Madagascar2021-12-06448000972034.192---742069285
Malawi2021-12-06619971623070117.418---1476957507
Malaysia2021-12-06266303442623065238935.191373010571438502111541107363365
Maldives2021-12-06923681572551469.078-417917648517758431931
Mali2021-12-061797156618029.632---939800635
Malta2021-12-0640015814680906.80115229314228129746186038
Marshall Islands2021-12-0640--------
Mauritania2021-12-0639584268422176.331---1782657975
Mauritius2021-12-0622156662400188.468---187513210080
Mexico2021-12-063901263029520302266.221-2007113831081343703262261
Micronesia (country)2021-12-0610--------
Moldova2021-12-063667514959244272297.202---16500521098
Monaco2021-12-06390217360910.931-----
Mongolia2021-12-06383682020170605.836-177788162119494415784220
Montenegro2021-12-06158623157233123711.482---5370641919
Morocco2021-12-0695064352147880395.986-13354954096248993040866
Mozambique2021-12-06152000761941060.349-1270970816107997684075
Myanmar2021-12-06524638231191465349.341---281004115816
Namibia2021-12-061297960357401381.339-21567999726745891196
Nepal2021-12-06822830238115432388.982-71144669794183175085397
Netherlands2021-12-0628145212099420153351173.52220917073820593339246930921707
New Caledonia2021-12-06--------351941982
New Zealand2021-12-0612430974408.589-18236508460677627936257
Nicaragua2021-12-06172540213031.78---63761884266
Niger2021-12-06709111264310.505---97163624
Nigeria2021-12-062147891672980014.096--362952710917191697
North America2021-12-0658864618199771118013814771978.168---7624182132980
North Macedonia2021-12-06217400997658173677.027--1473482--
Northern Cyprus2021-11-26--------61738915726
Norway2021-12-06287123267510963200.52622121923855530988418686046
Oceania2021-12-0632113015503357977.672---507549443010
Oman2021-12-06304612941130787.422---59345851531
Pakistan2021-12-061287393232287847127.815-41201222523421277065282965
Palau2021-12-0680--------
Palestine2021-12-0646221975248177922.31-5178-31210612642
Panama2021-12-064790530737401682.953-4864426676456555191309
Papua New Guinea2021-12-06355380550060.314---467166427
Paraguay2021-12-064634271671647932282.523-2689196687962163883913
Peru2021-12-062243415020137906036.647---429511636991
Philippines2021-12-06283515437949499113445.749-22276229910179275298611441
Poland2021-12-0636846711325085700252267.376200675228625000916427149254335
Portugal2021-12-061169003221618551141824.46376410987921858506178623615934
Qatar2021-12-062443871646110208.495---50189272313
Romania2021-12-06178683980357153542987.959--16183286151287792198
Russia2021-12-0696618653156927697911551898.26--2285017101308196824821
Rwanda2021-12-061004291513430101.156-23956355777194403436513
Saint Kitts and Nevis2021-12-0627900280522.915-11357088529242222
Saint Lucia2021-12-06130481428201529.276---1020721123
Saint Vincent and the Grenadines2021-12-0656230760683.029--91320559501914
Samoa2021-12-0630------2487298404
San Marino2021-12-066217699412763.893---4783488
Sao Tome and Principe2021-12-0637330560250.712---1213575077
Saudi Arabia2021-12-065499554388451250.278-4293131741301477665801516
Senegal2021-12-0674031718860109.675-990892134191930070
Serbia2021-12-061265228156511955381739.78334498901688180079636092925
Seychelles2021-12-06236646512701283.996---1794622629
Sierra Leone2021-12-0664020121014.862---868726951
Singapore2021-12-062698736627634139.908-----
Sint Maarten (Dutch part)2021-12-03--------51856783
Slovakia2021-12-061234982463914900742728.575321919335450435485021073802
Slovenia2021-12-064308397755319162558.78211401857196549327203913520
Solomon Islands2021-12-06200------2080462527
Somalia2021-12-062305101331081.359-----
South Africa2021-12-06303807563818997591498.534-6870319715126263488302348
South America2021-12-06390535861426111838764822726.191---6031261284377
South Korea2021-12-06482310495239576477.127---868847674923
South Sudan2021-12-061282319133011.686---218154420
Spain2021-12-06520295808815901885.947--64470158771573503456
Sri Lanka2021-12-065684237411448423673.759-6191570406129712156289
Sudan2021-12-064417068132003671.255-----
Suriname2021-12-065105243117431983.785---480437963
Sweden2021-12-06121214501517001493.08729533245-160978266085
Switzerland2021-12-0610685282389511625341333.83115634287712737268121642185756
Syria2021-12-06487099027825152.224---142237732
Taiwan2021-12-061666210848035.548-60884546922324716219021
Tajikistan2021-12-06174930125012.821---55791934211
Tanzania2021-12-06262700730011.87---1699523421
Thailand2021-12-06214876635252099731300.168---952513587338
Timor2021-12-06198280122090.782---11122234700
Togo2021-12-062631511243028.662-101558460419309354479
Tonga2021-12-0610------1195352042
Trinidad and Tobago2021-12-06759358012281191625.369---12979511215
Tunisia2021-12-0671844302540102128.142-62953177078107312233395
Turkey2021-12-0689231202003378017187917.386-3509371097409731210424281312
Uganda2021-12-061277561013256269.095-53011989470--
Ukraine2021-12-0636738395045940022682162.615-1341916089778257478994054
United Arab Emirates2021-12-067423764821491215.092-----
United Kingdom2021-12-061057506251746146101462142.02726811564273313253601182563236445
United States2021-12-064927827819291778974513822372.212541125791766699384894717004433327
Upper middle income2021-12-06832666139740422077392522878.292---38493372914977
Uruguay2021-12-06401103178613621760.612-6497414816568301061709
Uzbekistan2021-12-061945562231421341.873---348745836178
Vanuatu2021-12-0660103.18---1414902706
Vatican2021-12-06270--------
Venezuela2021-12-06434918051930180.91---263143904583
Vietnam2021-12-0613236831459126483223269.77-1024163108322612782879610455
Wallis and Futuna2021-11-30--------11939361
World2021-12-0626645628759217852625796720668.267---82444958994316
Yemen2021-12-061003491955164.118---78602783
Zambia2021-12-062103271536681193.862-201427473401145089442
Zimbabwe2021-12-06139046047100312.082-7099148549967595891807