C19 statistikk Verden

Oppdatert: Mon, 08 Aug 2022 00:00:03

Tall fra Our World in Data (csv file)

C19 i verden sortert på antall døde per million
C19 i Norden sortert på antall døde per million

Our World in Data

Country Last updated Total cases New cases Total deaths New deaths Total deaths per million Hosp patients Total tests New tests Total vaccinations New vaccinations smoothed per million
Afghanistan2022-08-061871097277520193.319---8040605485
Africa2022-08-06122792715242561586183.969---59971420645
Albania2022-08-06316976831356031247.062---2934116367
Algeria2022-08-0626814110868780155.688-----
Andorra2022-08-064579328515401948.528-----
Angola2022-08-061026363351917055.559---21323036924
Anguilla2022-08-0636200100634.8-----
Antigua and Barbuda2022-08-068773014401544.733-----
Argentina2022-08-06956030752745129369912857.292---108108913736
Armenia2022-08-064267991434863503093.902-----
Aruba2022-08-0642286022602121.349---172809188
Asia2022-08-061692016629728811456215769310.28---84639670301258
Australia2022-08-069638079226161232132475.3274431--58260465308
Austria2022-08-064821763617920411152287.6951461----
Azerbaijan2022-08-0680147045297605946.379---13827603156
Bahamas2022-08-06368121782202015.17---3552822108
Bahrain2022-08-06662406432151101032.622---3462651167
Bangladesh2022-08-062007119220293042173.032---2911234601055
Barbados2022-08-069460150849911774.538---31706664
Belarus2022-08-06994037071180743.148-----
Belgium2022-08-0644372991209832296332781.41760--2573229997
Belize2022-08-066742411568001699.868---496542160
Benin2022-08-06273160163012.541-----
Bermuda2022-08-061735616314802305.835-----
Bhutan2022-08-066053016221027.01---1917605570
Bolivia2022-08-06106277222882209121828.805440--143328941088
Bonaire Sint Eustatius and Saba2022-08-061089703701385.456-----
Bosnia and Herzegovina2022-08-0638780372715902144861.595-----
Botswana2022-08-06325724254277201070.922-----
Brazil2022-08-0634011173167036799391813172.449---4653190092500
British Virgin Islands2022-08-06713106302024.291-----
Brunei2022-08-0621115702250505.195-----
Bulgaria2022-08-0612171546633743125435.916969--4488309294
Burkina Faso2022-08-06211280387017.511-----
Burundi2022-08-06470087333803.028---185683
Cambodia2022-08-061369771830560184.218-----
Cameroon2022-08-0612021501931070.996---185443613
Canada2022-08-064117035107043154121131.0185569--874127911313
Cape Verde2022-08-066220664100697.368---8232832560
Cayman Islands2022-08-0629419310290425.619---147390382
Central African Republic2022-08-06147810113020.707---13929690
Chad2022-08-0674370193011.234-----
Chile2022-08-0642971441092859773323066.354---612715261593
China2022-08-06908875677522603.665---3425843000294
Colombia2022-08-066278998132001410752302738.44---87079477839
Comoros2022-08-06834001600194.736---8044039394
Congo2022-08-06247750386066.143-----
Cook Islands2022-08-06612901058.813-----
Costa Rica2022-08-061044385160108754141698.501---115045912409
Cote d'Ivoire2022-08-068571236811029.514-----
Croatia2022-08-06119255525016389104036.565595--526534045
Cuba2022-08-0611087068585290757.704---395792693838
Curacao2022-08-0645127028201481.575---255000116
Cyprus2022-08-0656838354721143281275.66---1791383105
Czechia2022-08-063998850241740555113858.431984--17792325414
Democratic Republic of Congo2022-08-069217301390014.495-----
Denmark2022-08-0632404541362670101144.64424--1321881132
Djibouti2022-08-061569001890170.955---231653545
Dominica2022-08-06148520680939.071---67431166
Dominican Republic2022-08-06632655161543841394.32---15899057302
Ecuador2022-08-0697523413643581102012.11---368015421926
Egypt2022-08-0651564502477510226.748---952232141070
El Salvador2022-08-06190818042102666.755---111279821137
Equatorial Guinea2022-08-061677651830111.963---48873891
Eritrea2022-08-06101167103028.451-----
Estonia2022-08-065913774978262801977.872137--2003839430
Eswatini2022-08-06733014141921190.166---68488529
Ethiopia2022-08-06492476157569062.927---52477385169
Europe2022-08-062191251688331318888323062522.966---1310320908493
European Union2022-08-061608685255542111239002422510.983---893877040490
Faeroe Islands2022-08-06346580280529.421-----
Falkland Islands2022-08-0618470--------
Fiji2022-08-06678051328740945.263---15192913602
Finland2022-08-061218216471825251239948.52706--12315719962
France2022-08-063408630230592152606802263.44518803--148733461636
French Polynesia2022-08-067581916564902134.644-----
Gabon2022-08-064851103060130.703-----
Gambia2022-08-061214903680139.398-----
Georgia2022-08-0616980201180216869104488.848---2913546119
Germany2022-08-0631228314496091448581411736.728---184090143303
Ghana2022-08-061683061791458044.407-----
Gibraltar2022-08-0619999010603244.567-----
Greece2022-08-064474616125193313773783003.916---21272982355
Greenland2022-08-06119710210373.38-----
Grenada2022-08-0618822023401877.859---8958456
Guatemala2022-08-061056618249119114181085.5---186698621925
Guinea2022-08-06374080445032.885-----
Guinea-Bissau2022-08-0684400174084.436-----
Guyana2022-08-067012643127101579.732---1017969160
Haiti2022-08-0632464168838073.203---35463518
High income2022-08-06350447080465870250161111692015.195---25483725501021
Honduras2022-08-0644527111191094501064.86---148370971477
Hong Kong2022-08-0613809684602953541272.253---180778441630
Hungary2022-08-0619873212184046886964828.737-----
Iceland2022-08-062028313291790483.34642----
India2022-08-06441457091871552668940374.185---20597730651999
Indonesia2022-08-066240699545515708210573.809---4291562381077
International2022-08-067210150------
Iran2022-08-0674349453460142398611619.568-----
Iraq2022-08-062450637380253252581.735---1892917472
Ireland2022-08-06164760534397700251544.161406--1101209572
Isle of Man2022-08-0637794011401352.907-----
Israel2022-08-06459846728191143301230.546973--1821218540
Italy2022-08-0621286771349971730621582921.3549359--139906988688
Jamaica2022-08-06147006163320651133.786---1473140138
Japan2022-08-061407917222748033542152269.1730562--3007991334152
Jersey2022-07-31--------237997438
Jordan2022-08-06171529654171408301263.244-----
Kazakhstan2022-08-0614545202237190250991.068-----
Kenya2022-08-063378332556720107.008-----
Kiribati2022-08-0634300130100.874-----
Kosovo2022-08-06260686930317511781.591---183465832
Kuwait2022-08-06654814108425623602.807---8173067264
Kyrgyzstan2022-08-06203776109129910458.198---317230935
Laos2022-08-06211711687570101.952---11095306483
Latvia2022-08-068711811605590103149.016-----
Lebanon2022-08-06118540519551054631885.696---5720506132
Lesotho2022-08-063404007020307.699-----
Liberia2022-08-0675480294056.61-----
Libya2022-08-0650535013064330955.12---3677815159
Liechtenstein2022-08-061880508602202.925---71303692
Lithuania2022-08-0611917121540921803307.913127--449420466
Low income2022-08-06188581720443435161.88---20081444082
Lower middle income2022-08-06938461371905051319607144392.367---43684868161246
Luxembourg2022-08-06283721214111501744.03815--13280971875
Macao2022-08-067910608.739---14562991644
Madagascar2022-08-066649101408048.693---161009865
Malawi2022-08-06876174726700134.24-----
Malaysia2022-08-064705824468436020111072.8581222--71903562279
Maldives2022-08-061844851833070588.734---94960259
Mali2022-08-06312362739033.737---2700389108
Malta2022-08-061132205079501509.261---1332064634
Marshall Islands2022-08-06680--------
Mauritania2022-08-066265279920214.952---30528666170
Mauritius2022-08-06248720387010150781.421---2566599275
Mexico2022-08-066854180324343283061782591.103-----
Micronesia (country)2022-08-066507216120106.072-----
Moldova2022-08-06541715952811630223798.784-----
Monaco2022-08-061417406101662.76-----
Mongolia2022-08-06954305257021210633.554-----
Montenegro2022-08-06264464806275414386.335---677758154
Montserrat2022-08-0610779801811.184---4499453
Morocco2022-08-061262501201162562438.444---55051989381
Mozambique2022-08-06229739432216069.084-----
Myanmar2022-08-0661419020194340361.24-----
Namibia2022-08-061692530407201609.39---879989670
Nepal2022-08-06989676326119711398.568---528679912845
Netherlands2022-08-06836041624702259801291.189836----
New Caledonia2022-08-067107347331401091.035-----
New Zealand2022-08-0616562293518163814319.315---115224791821
Nicaragua2022-08-06148070244035.618---11639529772
Niger2022-08-0691190311012.316-----
Nigeria2022-08-062614734963147014.747-----
North America2022-08-061093374985091614821848552485.571---1039225430482
North Korea2022-08-0610600.231-----
North Macedonia2022-08-06330755739938804463.399---1856093131
Norway2022-08-0614569227136230670.551---11530698682
Oceania2022-08-0611637242261341670632375.485---74618785513
Oman2022-08-06396722985462801023.787-----
Pakistan2022-08-061559201644305050131.827---2878483761623
Palau2022-08-065308060332.889-----
Palestine2022-08-0669106589695688101108.039-----
Panama2022-08-0695436958968425131936.218---8502818592
Papua New Guinea2022-08-06448000663066.637---62325512
Paraguay2022-08-06710890378119289692877.324---9257248614
Peru2022-08-06396151310018214588426364.674---809789031150
Philippines2022-08-06379933443266078915533.797-----
Poland2022-08-0660935714405116660153045.3391884--552936111237
Portugal2022-08-06535962433392466402396.866679----
Qatar2022-08-064134895926810253.326-----
Romania2022-08-063112474644166171283423.4834421----
Russia2022-08-061842028819695374940452583.962---171469139936
Rwanda2022-08-06132299014660108.9---255222070
Saint Helena2022-08-0640--------
Saint Kitts and Nevis2022-08-0664777460966.265---642255335
Saint Lucia2022-08-0628161038702154.165---122184117
Saint Pierre and Miquelon2022-08-063112010169.981-----
Saint Vincent and the Grenadines2022-08-069390011501102.251---72202249
Samoa2022-08-06154050290132.563-----
San Marino2022-08-0620007011803496.711-----
Sao Tome and Principe2022-08-0661150750336.162-----
Saudi Arabia2022-08-0681088712792603257.577-----
Senegal2022-08-0687550019680116.61-----
Serbia2022-08-062160253528016347132378.94670----
Seychelles2022-08-064554011116801577.909---2094711306
Sierra Leone2022-08-0677370125014.844---35264952
Singapore2022-08-061754777563315362281.649---14281534287
Slovakia2022-08-06258074814832023603714.648682--70747819
Slovenia2022-08-0610930231603672113171.166129----
Solomon Islands2022-08-062154401530216.147-----
Somalia2022-08-062702001361079.751---36488592229
South Africa2022-08-064004555010198201717.0931035--37265934175
South America2022-08-06625208694064813177692593036.637---911255671471
South Korea2022-08-06204891281055072526327487.419---1276777771471
South Sudan2022-08-06177800138012.839---14615161319
Spain2022-08-0613266184201881110943812339.4655870--95548924174
Sri Lanka2022-08-06666580167165835761.616---3966602322
Sudan2022-08-0663074049580108.592-----
Suriname2022-08-06809820138002251.282-----
Sweden2022-08-062545671595619433751856.58-----
Switzerland2022-08-063972622233631391801601.3521016--15888259422
Syria2022-08-0656464031500147.718-----
Taiwan2022-08-06471681919850918751385.039---598483001481
Tajikistan2022-08-06177860125012.82-----
Tanzania2022-08-0637865355841013.226---168716093626
Thailand2022-08-06460560922503159635441.278---141126246626
Timor2022-08-062303601340101.443---17575601235
Togo2022-08-063817618281132.505-----
Tokelau2022-07-25--------24641082
Tonga2022-08-06125540120113.189-----
Trinidad and Tobago2022-08-06172889313406722665.726---157779742
Tunisia2022-08-061134660596729105642373.41---14907870117
Turkey2022-08-0616295817406322996783371175.789---1511149301043
Turks and Caicos Islands2022-08-0663280360797.978-----
Uganda2022-08-0616939603628079.121---246554062129
Ukraine2022-08-06529860427911648412675.86-----
United Arab Emirates2022-08-0699776999423370249.542-----
United Kingdom2022-08-062345742832818524702753.33113972--150590197419
United States2022-08-06921026591220410341526363068.72238881--604235972497
Upper middle income2022-08-0613789520051782825531479131020.676---5281345880556
Uruguay2022-08-0697172819257415122164.167---8717090183
Uzbekistan2022-08-06243294381637048.032-----
Vanuatu2022-08-0611731014043.868---313449360
Vatican2022-08-06290--------
Venezuela2022-08-0653815566857682204.54-----
Vietnam2022-08-0611346137154094430940442.135-----
Wallis and Futuna2022-08-06761070602.047-----
World2022-08-06584102431117441664178792227811.435---12399102030866
Yemen2022-08-061189502152065.248-----
Zambia2022-08-0633107449940161206.233---81304362498
Zimbabwe2022-08-06256444055810348.954---12182698310