C19 statistikk Verden

Oppdatert: Tue, 04 Oct 2022 13:00:03

Tall fra Our World in Data (csv file)

C19 i verden sortert på antall døde per million
C19 i Norden sortert på antall døde per million

Our World in Data

Country Last updated Total cases New cases Total deaths New deaths Total deaths per million Hosp patients Total tests New tests Total vaccinations New vaccinations smoothed per million
Afghanistan2022-10-0319954515978032194.591---11881035167
Africa2022-10-03123587857542567706184.409---64132913574
Albania2022-10-033322905358901257.221-----
Algeria2022-10-03270682368790155.711-----
Andorra2022-10-0346227015501961.181-----
Angola2022-10-0310313101917055.559-----
Anguilla2022-10-0338661120761.76---244082412
Antigua and Barbuda2022-10-039098014601566.188-----
Argentina2022-10-0397113552935129937402869.837---109591050277
Armenia2022-10-03443785910869183113.967-----
Aruba2022-10-0342970023002158.895---17346084
Asia2022-10-03185721318849671485657205316.553---8713753124489
Australia2022-10-03102431951456152287587.4751563--58494109131
Austria2022-10-03516293484872075822326.5871697--193626281317
Azerbaijan2022-10-038216612699190961.797-----
Bahamas2022-10-0337309083302042.137---362109157
Bahrain2022-10-03681675465152001038.773---347135872
Bangladesh2022-10-032026908696293712173.427---3036347864499
Barbados2022-10-03102580056001991.465---31828136
Belarus2022-10-03994037071180743.148-----
Belgium2022-10-034553333882832690172815.3321294--276105747184
Belize2022-10-0368854068601714.867---500424320
Benin2022-10-03276380163012.541-----
Bermuda2022-10-0318154014802305.835-----
Bhutan2022-10-036209512621027.01---19755928678
Bolivia2022-10-031108415682223701840.892137----
Bonaire Sint Eustatius and Saba2022-10-031134503801422.901-----
Bosnia and Herzegovina2022-10-03398796461613814933.745-----
Botswana2022-10-0332632921278901077.49-----
Brazil2022-10-0334684529120056863713353202.459---472972308599
British Virgin Islands2022-10-03730506402056.423-----
Brunei2022-10-0322775615192250505.195-----
Bulgaria2022-10-03126128713393772795478.903482--4550818164
Burkina Faso2022-10-0321631503387017.511-----
Burundi2022-10-035019303803.028-----
Cambodia2022-10-03137893830560184.218-----
Cameroon2022-10-0312165201935071.143-----
Canada2022-10-034283165240645455211191.3241671--901836221642
Cape Verde2022-10-036237604100697.368-----
Cayman Islands2022-10-0330661116320469.649-----
Central African Republic2022-10-031492310113020.707-----
Chad2022-10-0375907193011.234-----
Chile2022-10-034633128219361219193140.534---62383834337
China2022-10-03993657855522603.665---343708500073
Colombia2022-10-036307372820141794252752.396-----
Comoros2022-10-03847101610195.953-----
Congo2022-10-03248370386066.143-----
Cook Islands2022-10-03638901058.813-----
Costa Rica2022-10-03111798960208970371740.41-----
Cote d'Ivoire2022-10-038729311826030.06-----
Croatia2022-10-031233787591692284167.842---5301123325
Cuba2022-10-031111206685300757.793---420686911473
Curacao2022-10-0345368028701507.844---25577337
Cyprus2022-10-035879942681118201319.18651--179453347
Czechia2022-10-034113902483041142243914.2781666--18094139572
Democratic Republic of Congo2022-10-039289301443015.048-----
Denmark2022-10-03330241828847087131210.576434--1319732848
Djibouti2022-10-031569001890170.955---260427502
Dominica2022-10-03157478957401021.93---6763955
Dominican Republic2022-10-03645952159643840394.32---16036280199
Ecuador2022-10-03100552117433589902017.054-----
Egypt2022-10-035156450247970226.95---98424374265
El Salvador2022-10-03201785042290669.764-----
Equatorial Guinea2022-10-031701641830111.963-----
Eritrea2022-10-03101733103028.451-----
Estonia2022-10-036019931242681142017.76179--2047989662
Eswatini2022-10-037341020142201192.682-----
Ethiopia2022-10-03493616287572062.952-----
Europe2022-10-0322965470616807919424963572594.647---1330016389565
European Union2022-10-0316818768714120711486332482566.241---903162630599
Faeroe Islands2022-10-03346580280529.421-----
Falkland Islands2022-10-0319300--------
Fiji2022-10-036824208780949.59---1541594207
Finland2022-10-03129294058965981531080.385749--12828674511
France2022-10-033554618892739155267862302.91315166--150040955271
French Polynesia2022-10-0376599064902134.644-----
Gabon2022-10-034871303060130.703-----
Gambia2022-10-031250803720140.914-----
Georgia2022-10-03178069101690004497.097-----
Germany2022-10-0333386229738561500641161799.144---185622356532
Ghana2022-10-031696853001459044.437-----
Gibraltar2022-10-0320095010803305.785-----
Greece2022-10-03492019244977331111013169.923---21428403318
Greenland2022-10-03119710210373.38-----
Grenada2022-10-0319536023701901.934---9025148
Guatemala2022-10-031125287821980841124.912---19670066549
Guinea2022-10-0337909257453433.476-----
Guinea-Bissau2022-10-0387960175084.922-----
Guyana2022-10-03713512128101592.161-----
Haiti2022-10-03337560857074.863-----
High income2022-10-0338204216126379026740136872154.075---2634860549767
Honduras2022-10-0345639101099301069.53---161071537104
Hong Kong2022-10-03177640935291017631357.782---194969542916
Hungary2022-10-0320941421139247503464892.281-----
Iceland2022-10-032056371832130575.155-----
India2022-10-0344599466196852871615375.625---21877311081089
Indonesia2022-10-036435719113415814311577.685---437867669386
International2022-10-037210150------
Iran2022-10-03755002143514444891642.884---154418093125
Iraq2022-10-032460318336253561582.447---19264920274
Ireland2022-10-03166365316457942201592.692318--11058235281
Isle of Man2022-10-0338008011601376.642-----
Israel2022-10-03466526717611170681259.929282--1823285869
Italy2022-10-032254256813316177197472991.1554660--140814437299
Jamaica2022-10-03151931102332001174.102---149179574
Japan2022-10-0321356343151674514353362.26713888--3243384611022
Jersey2022-09-25--------2450393175
Jordan2022-10-03174699701412201266.743-----
Kazakhstan2022-10-031483764155190500992.37-----
Kenya2022-10-03338449456780107.121-----
Kiribati2022-10-0334300130100.874-----
Kosovo2022-10-032720780320011795.619---183624311
Kuwait2022-10-03658520025630603.043---8214656128
Kyrgyzstan2022-10-032061607729910458.198---3259558257
Laos2022-10-03215909297580102.087-----
Latvia2022-10-039324852231599843200.779-----
Lebanon2022-10-0312161421171067911909.477---5778363126
Lesotho2022-10-033449007060309.452-----
Liberia2022-10-03797413294056.61-----
Libya2022-10-03507005164370955.714---371054420
Liechtenstein2022-10-03198591468602202.925---714430
Lithuania2022-10-03125141082932773347.028182--450249370
Low income2022-10-03224475251347626767.85---220430248152
Lower middle income2022-10-039611507411824133457772396.818---4601541778573
Luxembourg2022-10-03291758378112901765.9369--1348647388
Macao2022-10-037930608.739-----
Madagascar2022-10-036668401410048.763-----
Malawi2022-10-0388030126820134.843-----
Malaysia2022-10-034845691423637611083.462713--7214050155
Maldives2022-10-03185082403080590.652---95088817
Mali2022-10-03326830742033.874-----
Malta2022-10-031147301180601530.143---133544489
Marshall Islands2022-10-03153050170404.281-----
Mauritania2022-10-036282939950215.603-----
Mauritius2022-10-0326264867210260789.89-----
Mexico2022-10-03709096563533013982605.569-----
Micronesia (country)2022-10-03144663652332291.697-----
Moldova2022-10-03589437241411844233868.684-----
Monaco2022-10-031462206301717.276-----
Mongolia2022-10-0398300414021310636.541-----
Montenegro2022-10-0328055769278204430.931-----
Montserrat2022-10-0314030801811.184-----
Morocco2022-10-0312649786162780439.037---55269802106
Mozambique2022-10-0323031202222069.271-----
Myanmar2022-10-03622802379194590361.704-----
Namibia2022-10-031692530408001612.552-----
Nauru2022-10-03461101079.923-----
Nepal2022-10-0399978930120180400.133---579094362479
Netherlands2022-10-03844160422273701299.131798----
New Caledonia2022-10-0374288031401091.035---46922338
New Zealand2022-10-031789505994920380397.292---11767357367
Nicaragua2022-10-03150700245035.764---11829966792
Niger2022-10-0394083313012.395-----
Nigeria2022-10-0326543103155014.784-----
North America2022-10-031143241524471815134732992538.042---1063310829837
North Korea2022-10-0310600.231-----
North Macedonia2022-10-03343069108953734534.239-----
Norway2022-10-031462560104409833758.465---119848481213
Oceania2022-10-03124129225145200619450.892---75154149116
Oman2022-10-03398424431462801023.787---71085479
Pakistan2022-10-031572598188306160132.306---296880485573
Palau2022-10-035460060332.889-----
Palestine2022-10-037027680570701111.741-----
Panama2022-10-03987613747850251953.914---8622442432
Papua New Guinea2022-10-034501013668067.139---672183122
Paraguay2022-10-037165434841959102922.373---939096034
Peru2022-10-034145301253216596186424.232---84498736797
Philippines2022-10-03395575818726304229553.581-----
Poland2022-10-036297656225117598293069.8253086--56836557790
Portugal2022-10-035498126458625058272435.155404----
Qatar2022-10-034534969636820253.698---74913451016
Romania2022-10-0332705916506703433468.1321559----
Russia2022-10-032077153823939379725902616.939---178321974600
Rwanda2022-10-03132504114671108.974-----
Saint Helena2022-10-031656135--------
Saint Kitts and Nevis2022-10-0365440460966.265-----
Saint Lucia2022-10-0329408039302187.563-----
Saint Pierre and Miquelon2022-10-033188010169.981-----
Saint Vincent and the Grenadines2022-10-039448011601111.835-----
Samoa2022-10-03159410290132.563---448009192
San Marino2022-10-03208283511803496.711-----
Sao Tome and Principe2022-10-0362300770345.126-----
Saudi Arabia2022-10-0381682015693572260.275---67839503908
Senegal2022-10-03884081019680116.61-----
Serbia2022-10-032367015220117031132478.481425----
Seychelles2022-10-034714178316901587.302-----
Sierra Leone2022-10-0377510126014.963-----
Singapore2022-10-031916993271316222297.418---14695435200
Slovakia2022-10-0326267501552046213756.134529----
Slovenia2022-10-031187592783682603220.708108----
Solomon Islands2022-10-032154401530216.147---529943629
Somalia2022-10-032721621361079.751---56567484139
South Africa2022-10-034019077308102185161720.511---3764190483
South America2022-10-03639978811530213296213643063.949---926292901460
South Korea2022-10-0324848184164232852819550.4131454--129336416125
South Sudan2022-10-03178230138012.839-----
Spain2022-10-031342298410721114179952404.432360--9578312660
Sri Lanka2022-10-0367080515167631769.883---39994991127
Sudan2022-10-0363285049610108.658-----
Suriname2022-10-03811060138502259.439-----
Sweden2022-10-032588441507120225471932.245---240873513369
Switzerland2022-10-034103959168721400901611.822607--16012626115
Syria2022-10-0357313431630148.328---4709714311
Taiwan2022-10-036581117334091120138469.449---618562611438
Tajikistan2022-10-03177860125012.82-----
Tanzania2022-10-03394400845013.289-----
Thailand2022-10-034682132823327710457.688---142635014258
Timor2022-10-032325701380104.471---18200821252
Togo2022-10-033910519285032.968-----
Tonga2022-10-03161820120113.189-----
Trinidad and Tobago2022-10-031831815844207122757.49---158089835
Tunisia2022-10-0311456863412924902385.153-----
Turkey2022-10-0316873793010113901193.023---15232910392
Turks and Caicos Islands2022-10-0363800360797.978-----
Tuvalu2022-10-03200--------
Uganda2022-10-0316939603630079.165-----
Ukraine2022-10-03547886421911704012688.633-----
United Arab Emirates2022-10-03102871738423450250.397-----
United Kingdom2022-10-0323672856509002068653333074.646584----
United States2022-10-03964387264084110598662613145.02522252--6197659721080
Upper middle income2022-10-03138037210428372491795474996.149---5292940704215
Uruguay2022-10-0398644610247495102187.516---873947083
Uzbekistan2022-10-03244245271637048.032-----
Vanuatu2022-10-03119742414043.868-----
Vatican2022-10-03290--------
Venezuela2022-10-035448841058160206.242-----
Vietnam2022-10-0311481314796431490442.699-----
Wallis and Futuna2022-10-03761070602.047-----
World2022-10-0361847048531896565480931240827.898---12749856527445
Yemen2022-10-031193502157065.4---1065395181
Zambia2022-10-03333555640170206.284---94087341179
Zimbabwe2022-10-032575382156031350.329-----