C19 statistikk Verden

Oppdatert: Thu, 28 Oct 2021 23:00:03

Tall fra Our World in Data (csv file)

C19 i verden sortert på antall døde per million
C19 i Norden sortert på antall døde per million

Our World in Data

Country Last updated Total cases New cases Total deaths New deaths Total deaths per million Hosp patients New tests Total tests Total vaccinations New vaccinations smoothed per million
Afghanistan2021-10-271561245372664182.4-----
Africa2021-10-2784841786706217621282158.444---185626495946
Albania2021-10-27183282672289351006.984---18793911826
Algeria2021-10-272060697959045132.327---11080739797
Andorra2021-10-27154623713001680.585--220478--
Angola2021-10-2764126931703150.186---59402083829
Anguilla2021-10-15--------187050
Antigua and Barbuda2021-10-274036510231033.142---1045004497
Argentina2021-10-2752844851485115889232541.101-4732624805115588853576776
Armenia2021-10-2730014320746151392072.35-1403720323106770322711
Aruba2021-10-27--------159175830
Asia2021-10-277897197310740811694462000249.965---46885075293434
Australia2021-10-27165904203816962765.766-19541242713804350496558643
Austria2021-10-27809086426111289101248.35965326859995810399114338922097
Azerbaijan2021-10-275223682300696627681.382-13175514420894696182964
Bahamas2021-10-2722259064201617.479---2442232084
Bahrain2021-10-272766855013930796.776-15553685615127547522557
Bangladesh2021-10-271568563306278417167.411-1728310183849608716833086
Barbados2021-10-27164243911496517.886---2689453271
Belarus2021-10-275922241998456317483.222--925214344720013841
Belgium2021-10-271342718877125946322230.507856908812149456216829235511
Belize2021-10-272642627448971207.661--305085--
Benin2021-10-272474971161012.931-----
Bermuda2021-10-22--------890291401
Bhutan2021-10-2726203303.847-2063119500311035062525
Bolivia2021-10-2751185413841891181598.166-7017259062073770602018
Bosnia and Herzegovina2021-10-27251264109911450273508.547-38971295083--
Botswana2021-10-271859850240201001.986---8828315890
Brazil2021-10-2721766168171846066794332835.035---2726731968147
British Virgin Islands2021-10-22--------335271052
Brunei2021-10-2712710115820185.717---5926135578
Bulgaria2021-10-275877655643235941543421.079603547295541989728009652977
Burkina Faso2021-10-2714793021409.955---380344258
Burundi2021-10-2719988343803.101---4594
Cambodia2021-10-2711811111127587162.748---273568225100
Cameroon2021-10-27102499221016868661.93---49768960
Canada2021-10-27171512225412893440760.06321336422945883647584283901996
Cape Verde2021-10-2738169183490621.106-405-4940795503
Cayman Islands2021-10-22--------1110272857
Central African Republic2021-10-27115180100020.325---3855573781
Chad2021-10-2750690174010.287---199516154
Chile2021-10-27168631817103769761962.122-5281723052203356293478248
China2021-10-279701539463603.21---22542520001575
Colombia2021-10-2749956941680127159262480.385-4109026594370462225654156
Comoros2021-10-27423301470165.456---4077925819
Congo2021-10-27168680249044.016---410016286
Cook Islands2021-10-18--------234894154
Costa Rica2021-10-275586547327008111363.675-1834200916061244455653
Cote d'Ivoire2021-10-276125231691025.542-2213108247230462631156
Croatia2021-10-2745393645719116262233.407-10811303747435754591581
Cuba2021-10-2794884791282109725.425---254361177530
Curacao2021-10-27--------1925961274
Cyprus2021-10-271237081625721638.38955609981454764812094001517
Czechia2021-10-271741859630730667192859.513513129537-121867572384
Democratic Republic of Congo2021-10-2757470171091011.81---1477345
Denmark2021-10-27383506194227105466.17212047793425701658836489350
Djibouti2021-10-271346101810180.603-----
Dominica2021-10-27469132311429.529---509914281
Dominican Republic2021-10-2737823484941184375.946--2191882131611065513
Ecuador2021-10-275158592003295851842.415-29431816186214925321900
Egypt2021-10-273272869071842853176.753---250838323073
El Salvador2021-10-271134220359610551.661---84117085115
Equatorial Guinea2021-10-271323601630112.422-1514239843424653759
Eritrea2021-10-276800245012.495-----
Estonia2021-10-271865302021148361119.0864149007212417414210821967
Eswatini2021-10-27463933124201059.393---273523351
Ethiopia2021-10-2736371247264121954.396-645636447984349193380
Europe2021-10-2764070648255090129490136661728.925---8482641862150
European Union2021-10-273985704013367979408614551775.724---5885411601705
Faeroe Islands2021-10-27--------768761427
Fiji2021-10-2752079516730745.377---11660514611
Finland2021-10-2715628673911501207.26819412661744340980292482300
France2021-10-2772421807080118530401754.336448335410-985136761969
French Polynesia2021-10-25--------303630584
Gabon2021-10-27352523542355103.123-59761305320217606704
Gambia2021-10-27996343400136.714--1174562549451162
Georgia2021-10-2770328143379873422480.795--980000019209341266
Germany2021-10-27454566528826954891241138.122--770116461113960221599
Ghana2021-10-27130041331174036.997--185796327275371211
Gibraltar2021-10-25--------8737016592
Greece2021-10-27728210363915770631520.623-19470525317784126300792101
Greenland2021-10-25--------77057756
Grenada2021-10-275830619701743.131---679593283
Guatemala2021-10-2759776813511486265814.362-13990286561084232182006
Guernsey2021-10-25--------1030641104
Guinea2021-10-27306472385028.524---21699101457
Guinea-Bissau2021-10-2761330141069.958---127936466
Guyana2021-10-27352528290011138.766---6156111978
Haiti2021-10-2723773154662057.357---110603165
Honduras2021-10-2737478301021001014.609---66054707766
Hong Kong2021-10-27123355213028.201--2649951990079481447
Hungary2021-10-27855339312530647363181.076800189226869538--
Iceland2021-10-27133137733096.109722916756235677892231
India2021-10-273423180916156456386733327.532-130596260320750510365684104016
Indonesia2021-10-27424180971914329929518.52---1856161425788
International2021-10-277210150------
Iran2021-10-275888100106441257161971478.512-109236350793398136077212176
Iraq2021-10-27205065214122306137560.014-210181573960689720411614
Ireland2021-10-2743552616245436671090.934592153880200897314019656
Isle of Man2021-10-25--------1317701065
Israel2021-10-271325496599807310918.4533428464129785377158820071324
Italy2021-10-2747523684595131954502185.8462735468104102379323892740522503
Jamaica2021-10-27885305021928737.188-7486364039033101034
Japan2021-10-271718486321182367144.672-56898251393601867424064560
Jersey2021-10-20--------1669095630
Jordan2021-10-2785645016921098371069.527-359201084586374196761735
Kazakhstan2021-10-27101350318471702130896.08---156054262436
Kenya2021-10-27252938995266395.77---50842971064
Kiribati2021-10-2720------652798774
Kosovo2021-10-2716068022297611676.263-2095126399015429753117
Kuwait2021-10-274125941624610568.55-158824756962--
Kyrgyzstan2021-10-2718086512426613401.458---17014051381
Laos2021-10-27377517335937.995--676930--
Latvia2021-10-2720878332063109331665.29789927089480680519023835623
Lebanon2021-10-27639332751847271251.56---32466351956
Lesotho2021-10-272160026570304.298-----
Liberia2021-10-2758120287055.403---3580793054
Libya2021-10-27355490624504815725.44-4657-18639741334
Liechtenstein2021-10-27365276101594.604-11972380485252117
Lithuania2021-10-2739604736225720272126.50315389558571470033733162150
Luxembourg2021-10-278136323984311327.94819374535837028165582224
Macao2021-10-25--------7901708387
Madagascar2021-10-27436260963033.876---566265216
Malawi2021-10-2761774822971116.909---1193596310
Malaysia2021-10-27244837261482867498874.842-15809733691535495818554987
Maldives2021-10-27873591732420445.164-36851622229748858938
Mali2021-10-271592445561226.899---5852242
Malta2021-10-2737595154600893.96112178713356558715923535
Marshall Islands2021-10-2740--------
Mauritania2021-10-2737094627920165.86---1300831731
Mauritius2021-10-271741601600125.645---17256971335
Mexico2021-10-27378898645382868883922202.388-9171107331881172408495086
Micronesia (country)2021-10-2710--------
Moldova2021-10-2733262518267619431893.378-2716519651791502791935
Monaco2021-10-2733990360910.931-----
Mongolia2021-10-273551291625169910510.32-934742089414393356111
Montenegro2021-10-27142308474208273315.017---4969761892
Morocco2021-10-279452013981464711392.21-136709099199460942894692
Mozambique2021-10-27151253101929059.976-7609263603799385144
Myanmar2021-10-2749690110031860321339.434-205944791847157977034299
Namibia2021-10-271288689355001372.063-15767450685350482208
Nepal2021-10-27810880582113808383.489-7167439373415048288952
Netherlands2021-10-272140671730418795171094.445411-1397613323944362712
New Caledonia2021-10-25--------3244665919
New Zealand2021-10-275996962805.761-17535397957767167407080
Nicaragua2021-10-27164220208131.034---13066943269
Niger2021-10-2763004021138.396---8031461009
Nigeria2021-10-272114961662886213.652--32989668402127438
North America2021-10-2754959186111934111939030561876.341---6710251972897
North Macedonia2021-10-272008564447087153402.858---15902192198
Northern Cyprus2021-10-22--------5460765520
Norway2021-10-2720373411809005164.665951156480054227928687575
Oceania2021-10-27252510246527332763.235---445093056554
Oman2021-10-273042191441110787.039---56799846789
Pakistan2021-10-271271027705284149126.172-38432206106811020679452596
Palau2021-10-2780--------
Palestine2021-10-2745227237546517890.526-4111---
Panama2021-10-27472057173731401669.26-7733404418454230751924
Papua New Guinea2021-10-2728487278335036.736---290513524
Paraguay2021-10-27460894791623852249.142-1908188709651651124718
Peru2021-10-272198038986200149315999.775-1595826443338310214718
Philippines2021-10-272768849317742348271381.352-4957021426014574941544703
Poland2021-10-2729905098366766721322028.52130775819221557026388021901621
Portugal2021-10-2710872459651814431784.435295345241971941316211690602
Qatar2021-10-272388451036090207.813-4616280959248216951013
Romania2021-10-27160283014950460155122405.664-6688014367625121292956147
Russia2021-10-2782209753557522967210911574.044-5122182070062521007666554094
Rwanda2021-10-2799514401322199.574-5791307686356274266729
Saint Kitts and Nevis2021-10-27265720210392.186-17251438498171326
Saint Lucia2021-10-27124862125331372.01---874462435
Saint Vincent and the Grenadines2021-10-27490545641575.183---401302669
Samoa2021-10-2730------1941413907
San Marino2021-10-275534139202705.087-----
Sao Tome and Principe2021-10-2737050560250.712---1037202283
Saudi Arabia2021-10-275484235587853248.58-4559430233942454976132211
Senegal2021-10-2773902518780109.209-85084850619611441048
Serbia2021-10-27111890569489698641403.834678924490623039570073275917
Seychelles2021-10-27221742411901203.114---1652065874
Sierra Leone2021-10-2763970121014.862---396196817
Singapore2021-10-2718441953243491059.186--20824694100729213890
Sint Maarten (Dutch part)2021-10-22--------50410622
Slovakia2021-10-27465027474612957222372.76189140706429513574791914483
Slovenia2021-10-273260833169471392267.2574117315171368722994631028
Solomon Islands2021-10-27200------1528321192
Somalia2021-10-272199801208073.841---647129664
South Africa2021-10-27292058147289049621483.112-3303018440973215140332673
South America2021-10-27382985182635411685665592690.935---5050549136181
South Korea2021-10-27358412210728081154.731-4888115628311765201017743
South Sudan2021-10-271232728133011.686---12720074
Spain2021-10-275006675253287289511867.3361835-6111385371393601890
Sri Lanka2021-10-2753832011191367420636.08-54595450082284130125218
Sudan2021-10-274043303099069.006---1659666115
Suriname2021-10-2748670122107451814.808---4458802900
Sweden2021-10-271169530125915016141477.9321818110-144433142691
Switzerland2021-10-2786904433361120731285.8714042178011178823110121162070
Syria2021-10-274235127525348138.654-----
Taiwan2021-10-27163888847035.506-1194039187872363715016266
Tajikistan2021-10-27174860125012.821---47388652457
Tanzania2021-10-272615439725011.789-----
Thailand2021-10-27187531584521892257270.504-2928414881004720495299113
Timor2021-10-27197857121090.038--2111668556194759
Togo2021-10-272602413242028.544-108654422312871541215
Tonga2021-10-25--------845065948
Trinidad and Tobago2021-10-2756160147165831181.438---12126152435
Tunisia2021-10-277121391262522182113.061-5449305377389566252789
Turkey2021-10-2779359772689669769210820.399-355947958584311158618612085
Uganda2021-10-27125861733204467.992-361517923142990507597
Ukraine2021-10-27295735923581698547241607.065-7223114154508167935585510
United Arab Emirates2021-10-277395669521351213.691-29538092153940209738662825
United Kingdom2021-10-278938965441221404622092059.34586937970472977423681021065105612
United States2021-10-27457267149969374158224922227.541461575449806147725584161544242534
Uruguay2021-10-27392879294607621743.396-10109373548165855833094
Uzbekistan2021-10-271845633301312338.661---254739204938
Vanuatu2021-10-2762103.18---965362191
Vatican2021-10-27270--------
Venezuela2021-10-274024071148483614168.473-----
Vietnam2021-10-2790058544112185654222.637-109941272503777597087212933
Wallis and Futuna2021-10-25--------113613335
World2021-10-2724503859950995749726729590631.453---69429876253006
Yemen2021-10-2797281718681061.265-----
Zambia2021-10-27209657936600193.439-27832578545871881270
Zimbabwe2021-10-271328088446751309.763-403013614735882681965