C19 statistikk Verden

Oppdatert: Wed, 07 Dec 2022 01:00:03

Tall fra Our World in Data (csv file)

C19 i verden sortert på antall døde per million
C19 i Norden sortert på antall døde per million

Our World in Data

Country Last updated Total cases New cases Total deaths New deaths Total deaths per million Hosp patients Total tests New tests Total vaccinations New vaccinations smoothed per million
Afghanistan2022-12-052062736778351190.499---12275911130
Africa2022-12-051243908978292572375180.297---6918966904
Albania2022-12-053334135359401264.461-----
Algeria2022-12-05271113668810153.241-----
Andorra2022-12-054721939515701966.359-----
Angola2022-12-05104750741925154.09-----
Anguilla2022-12-0539040120755.81---244410
Antigua and Barbuda2022-12-059106014601556.968-----
Argentina2022-12-0597398561260913003402857.242---110694839832
Armenia2022-12-0544582891871223133.281-----
Aruba2022-12-0543641023602216.816---17401775
Asia2022-12-051963775081864801504599282318.678---8834432345344
Australia2022-12-051075927248431626420621.2992794--63460368293
Austria2022-12-05558397972842123202375.0461012--201725421152
Azerbaijan2022-12-058245121399830963.789-----
Bahamas2022-12-0537491083302031.762-----
Bahrain2022-12-05696851128153601043.31---347602435
Bangladesh2022-12-05203666326294351171.947---3348429842801
Barbados2022-12-0510441646156702013.165---38089811
Belarus2022-12-05994037071180746.516-----
Belgium2022-12-054644478506733086252838.5571120--29524496247
Belize2022-12-05691176968801697.571---5017615
Benin2022-12-05279800163012.207-----
Bermuda2022-12-0518519015202367.343-----
Bhutan2022-12-0562512921026.839-----
Bolivia2022-12-0511125011922225001820.173-----
Bonaire Sint Eustatius and Saba2022-12-051155503801404.702-----
Bosnia and Herzegovina2022-12-05400601291620525011.551-----
Botswana2022-12-053287602127279001060.716-----
Brazil2022-12-0535396191586456902291553205.693---4763841131555
British Virgin Islands2022-12-05730506402042.64-----
Brunei2022-12-0525792145152250501.111---1283392220
Bulgaria2022-12-0512879882953805335610.919459--459783248
Burkina Faso2022-12-05216310387017.068-----
Burundi2022-12-05510182403802.948-----
Cambodia2022-12-051381571530560182.254---44909637784
Cameroon2022-12-0512399301965070.393-----
Canada2022-12-0544530018089482971641255.957---952943001233
Cape Verde2022-12-056308574120694.583-----
Cayman Islands2022-12-0531359165360523.85-----
Central African Republic2022-12-05153110113020.254-----
Chad2022-12-0576471194010.946-----
Chile2022-12-054939304225762587163192.606---62583292102
China2022-12-05176367930247523503.671---3444548000110
Colombia2022-12-056314107145014188102735.107---89627825286
Comoros2022-12-05896831610192.404-----
Congo2022-12-05253750386064.652-----
Cook Islands2022-12-05638901058.713---4078159
Costa Rica2022-12-0511489142779904601746.05-----
Cote d'Ivoire2022-12-05878891830029.474-----
Croatia2022-12-051254857431734804304.329---5347466102
Cuba2022-12-0511114471385300760.779---42565079521
Curacao2022-12-054598642729501543.105-----
Cyprus2022-12-0561824840111237111380.5774----
Czechia2022-12-0545613501274190403993.143662--18557793292
Democratic Republic of Congo2022-12-05944522481456114.706-----
Denmark2022-12-05335872627887555141284.371361--1318578032
Djibouti2022-12-051569001890168.622---3199201163
Dominica2022-12-051576007401017.07-----
Dominican Republic2022-12-0565099060943840390.424---16142186143
Ecuador2022-12-05101113203594001996.556---39035363904
Egypt2022-12-055156450247991223.434---100740657129
El Salvador2022-12-05201785042300667.572-----
England2022-11-30-----4964--1433615871329
Equatorial Guinea2022-12-051718301830109.259-----
Eritrea2022-12-05101890103027.958-----
Estonia2022-12-05609297501279002103.971171--2092520291
Eswatini2022-12-0573908138142201183.343-----
Ethiopia2022-12-05494786267572061.371-----
Europe2022-12-0524122414117643419839424862663.697---1353513776338
European Union2022-12-0517837064216946011774694022615.745---920523576362
Faeroe Islands2022-12-05346580280527.138-----
Falkland Islands2022-12-0519300--------
Fiji2022-12-056845108780944.321---154895481
Finland2022-12-0514052551100174481831344.224930--13072863331
France2022-12-05381183771035051593141522349.31420393--151957365558
French Polynesia2022-12-057727513864902118.893-----
Gabon2022-12-054897303060128.087-----
Gambia2022-12-051258603720137.473-----
Georgia2022-12-05180691812201688204508.618-----
Germany2022-12-0536604648467871583861881899.8---189805646456
Ghana2022-12-0517102301461043.643-----
Gibraltar2022-12-0520207011003366.282-----
Greece2022-12-05540469044184343091313303.716---21916721567
Greenland2022-12-05119710210371.721-----
Grenada2022-12-0519631023701889.063-----
Guatemala2022-12-0511603633611995711118.421---1994807685
Guernsey2022-12-05--------1773942337
Guinea2022-12-05381530464033.479-----
Guinea-Bissau2022-12-0588480176083.587-----
Guyana2022-12-05716500128501588.917---953690302
Haiti2022-12-05338620860074.234---5106113
High income2022-12-05405715554393865274776710082197.309---2732362749873
Honduras2022-12-054589211861105101059.25---16591876887
Hong Kong2022-12-052167484950810826201445.613---200276211175
Hungary2022-12-052166352425948287424844.54-----
Iceland2022-12-0520710102190587.284-----
India2022-12-05446750061645306333374.431---219941486435
Indonesia2022-12-056682437223416002648580.854---4444601311510
International2022-12-057210150------
Iran2022-12-0575599246914464551633.473---15472935325
Iraq2022-12-052464375651253662570.072-----
Ireland2022-12-05168054817218197271631.858342--1108251968
Isle of Man2022-12-0538008011601372.229-----
Israel2022-12-05472960522921188241257.488623--18299177137
Italy2022-12-05244880802274201817336353078.2658778--142920206461
Jamaica2022-12-051525170339901202.172---150394397
Japan2022-12-05252902154762150469117407.16725636--3538053154742
Jersey2022-11-27--------2640321814
Jordan2022-12-05174699701412201251.299-----
Kazakhstan2022-12-0514871671532190541982.266-----
Kenya2022-12-05341933956840105.206-----
Kiribati2022-12-053430013099.057---1934915060
Kosovo2022-12-052722141320201796.742---18368933
Kuwait2022-12-05662747025700602.031---825035762
Kyrgyzstan2022-12-052065431329910451.089---3339205102
Laos2022-12-05216919767580100.671-----
Latvia2022-12-05965678719610313297.753-----
Lebanon2022-12-051220800861074011956.375-----
Lesotho2022-12-053449007060306.181-----
Liberia2022-12-0580220294055.444-----
Libya2022-12-055071001664370944.902-----
Liechtenstein2022-12-052098408702210.647---73802762
Lithuania2022-12-05127757934943723431.56477--4534483145
Low income2022-12-05225936344247734364.715---2339855677
Lower middle income2022-12-05968270405023134217985391.067---4712289020235
Luxembourg2022-12-05307523233116501798.94724--1367846310
Macao2022-12-058196608.631---16710391341
Madagascar2022-12-05674882291413047.718-----
Malawi2022-12-0588086026850131.583-----
Malaysia2022-12-05500190815763671631081.8481261--7228867074
Maldives2022-12-05185632143110593.74---9513986
Mali2022-12-05327600742032.841-----
Malta2022-12-051158912180901516.99---1373303514
Marshall Islands2022-12-05155410170408.723-----
Mauritania2022-12-056342109970210.509-----
Mauritius2022-12-05281163470710361797.243-----
Mexico2022-12-05714540912617330592672592.795---225063079267
Micronesia (country)2022-12-05222030580507.979-----
Moldova2022-12-055950733191191803641.315-----
Monaco2022-12-0515598586501781.261-----
Mongolia2022-12-0599337233521350628.242-----
Montenegro2022-12-0528384426279004449.179-----
Montserrat2022-12-0514030801812.826-----
Morocco2022-12-05126939146162850434.754---5534333019
Mozambique2022-12-0523062402226067.517-----
Myanmar2022-12-056333246194880359.694-----
Namibia2022-12-051699460408001589.389-----
Nauru2022-12-05462101078.796-----
Nepal2022-12-0510009112120190393.452---59930762566
Netherlands2022-12-058555592277323010111310.065611----
New Caledonia2022-12-057618713631401082.912---46984945
New Zealand2022-12-0519797863223523431.027-----
Nicaragua2022-12-05152500245035.26---12020538582
Niger2022-12-0594340314011.981-----
Nigeria2022-12-0526628303155014.437-----
North America2022-12-051172373407948415390434462563.689---1121623109443
North Korea2022-12-0510600.23-----
North Macedonia2022-12-053448721629591214581.091-----
Northern Cyprus2022-12-04--------8615191711
Northern Ireland2022-12-01-----214--44372661298
Norway2022-12-051469778218443955816.845-----
Oceania2022-12-051314022450962132020473.369---80486280269
Oman2022-12-053991190462801011.297-----
Pakistan2022-12-05157535464306320129.893---302158649277
Palau2022-12-05589611170387.083-----
Palestine2022-12-057030360570801087.222-----
Panama2022-12-0510092527091853371935.543---867447135
Papua New Guinea2022-12-05462470668065.861---70025727
Paraguay2022-12-05777525593611963002894.962---9475354174
Peru2022-12-0543005769203217496266387.625---86105407518
Philippines2022-12-05404218211596475025560.32---168893220318
Poland2022-12-05635451110911834002969.104---57677032131
Portugal2022-12-055546290402525517672484.408---274428721256
Qatar2022-12-054812966666850254.162---759791143
Romania2022-12-053298738190467289133422.762697----
Russia2022-12-05213166635616384379522656.141---182741127530
Rwanda2022-12-05132762014670106.484-----
Saint Helena2022-12-052162356--------
Saint Kitts and Nevis2022-12-0565560460964.745---6429721
Saint Lucia2022-12-0529711040802268.28---12297728
Saint Pierre and Miquelon2022-12-053282010169.924-----
Saint Vincent and the Grenadines2022-12-059474011601115.825---7297929
Samoa2022-12-05159681290130.402---52677512523
San Marino2022-12-052240623911903532.205-----
Sao Tome and Principe2022-12-0562780770338.621-----
Saudi Arabia2022-12-058258598694742260.212-----
Scotland2022-11-28-----580----
Senegal2022-12-0588873019680113.649-----
Serbia2022-12-0524261767311741282533.927191----
Seychelles2022-12-055006820617101596.117-----
Sierra Leone2022-12-0577590126014.641-----
Singapore2022-12-05217317277617061302.642-----
Slovakia2022-12-052651069312074213675.408311----
Slovenia2022-12-051264000513694333275.243-----
Solomon Islands2022-12-052457501530211.247-----
Somalia2022-12-052728601361077.34-----
South Africa2022-12-054043017105102464361710.759---3798909288
South America2022-12-05652896466254813360951753058.709---936670783559
South Korea2022-12-0527408854776043079324594.2782130--12963335246
South Sudan2022-12-05183522138012.645-----
Spain2022-12-0513614807193031161082072441.3653804----
Sri Lanka2022-12-056717143168050769.736-----
Sudan2022-12-05636551849911106.476-----
Suriname2022-12-0581581353139302253.878-----
Sweden2022-12-052632091540521127932002.683---25185628791
Switzerland2022-12-054337983191021413811617.5331230--16729866858
Syria2022-12-0557407331630142.959-----
Taiwan2022-12-058379467102411450022606.862---63957983903
Tajikistan2022-12-05177860125012.559-----
Tanzania2022-12-0540656185845012.901-----
Thailand2022-12-054711528428433285105464.245-----
Timor2022-12-052335511380102.885---19433252422
Togo2022-12-05393320290032.773-----
Tokelau2022-12-05--------537417961
Tonga2022-12-05161820120112.289---2077441301
Trinidad and Tobago2022-12-05185377140426702786.989-----
Tunisia2022-12-05114707202926802368.706-----
Turkey2022-12-0516919638010120301185.863---15254334138
Turks and Caicos Islands2022-12-0564460360787.298-----
Tuvalu2022-12-0528050--------
Uganda2022-12-05169810773630076.826-----
Ukraine2022-12-0556478895111849002984.504-----
United Arab Emirates2022-12-0510448436523480248.699-----
United Kingdom2022-12-05240247462657421229603144.715840----
United States2022-12-05990236195124410816382073197.3729774--655280140424
Upper middle income2022-12-051408719221181852504489318991.515---5339899482200
Uruguay2022-12-059954021527754142203.17---874927054
Uzbekistan2022-12-052473044711637047.274-----
Vanuatu2022-12-0511981014042.847-----
Vatican2022-12-05290--------
Venezuela2022-12-0554789111958290205.959---378609940
Vietnam2022-12-0511518149427431770439.743-----
Wales2022-11-29-----341--84358362875
Wallis and Futuna2022-12-053415070603.656-----
World2022-12-0564570866951787166422511414832.873---13018622983301
Yemen2022-12-051194502159064.072-----
Zambia2022-12-05333746040190200.773-----
Zimbabwe2022-12-052591641271562014344.351-----