C19 statistikk Verden

Oppdatert: Mon, 04 Jul 2022 18:00:03

Tall fra Our World in Data (csv file)

C19 i verden sortert på antall døde per million
C19 i Norden sortert på antall døde per million

Our World in Data

Country Last updated Total cases New cases Total deaths New deaths Total deaths per million Hosp patients Total tests New tests Total vaccinations New vaccinations smoothed per million
Afghanistan2022-07-031827248177241193.898-994894-6445359258
Africa2022-07-0312079026443525511313185.741---539389624201
Albania2022-07-03282690549350211218.963-16138709572906126360
Algeria2022-07-032661281368750154.091-----
Andorra2022-07-034417740315301977.92---153383194
Angola2022-07-0310132015591900055.992-----
Anguilla2022-07-033456090595.041---239261256
Antigua and Barbuda2022-07-038665014101428.166-----
Argentina2022-07-03939432627154129109392830.976---1059162211142
Armenia2022-07-03423243139862902907.22-----
Aruba2022-07-034071812322102061.663---172051103
Asia2022-07-031572717431160931444906181308.843---8264379052943
Australia2022-07-038254847297231004026389.3253329733702958239957923662322
Austria2022-07-034471152113852005702217.941870189791719976591841800126
Azerbaijan2022-07-037933713697170950.472-6947820-13772490145
Bahamas2022-07-03360293581802060.9-241200---
Bahrain2022-07-03630059131614940854.547-9969082-3454831160
Bangladesh2022-07-0319786891902291622175.354-1382090485362782140891212
Barbados2022-07-038483012147701657.931---31618197
Belarus2022-07-03982867069780738.97-----
Belgium2022-07-0342460782085631918152743.9031352--25656578448
Belize2022-07-036413817268001679.365---489508855
Benin2022-07-03272160163013.091-----
Bermuda2022-07-031616220514002254.719-419274992--
Bhutan2022-07-0359729021026.927-----
Bolivia2022-07-0392954410942195721855.583143--13892966666
Bonaire Sint Eustatius and Saba2022-07-031040503701399.13-----
Bosnia and Herzegovina2022-07-0337879701580604843.327-----
Botswana2022-07-033227698012750111147.153-----
Brazil2022-07-033249042218575671911533139.867---4561010652879
British Virgin Islands2022-07-03694106302070.802-----
Brunei2022-07-031647278272250509.589-----
Bulgaria2022-07-0311732741833725705402.18431810080207-4412632114
Burkina Faso2022-07-03210440387018.002-----
Burundi2022-07-034269803803.101-1611285---
Cambodia2022-07-03136296630560180.333-----
Cameroon2022-07-0312006801931070.929-2731181---
Canada2022-07-0339578239264200111103.3183505--86256122310
Cape Verde2022-07-0361002624050720.768--904--
Cayman Islands2022-07-0327594423290436.103---145906872
Central African Republic2022-07-03146490113022.968-94759---
Chad2022-07-0374250193011.41-218873---
Chile2022-07-034023697979458589263049.547-3977321358711594939182678
China2022-07-03889664435522603.619---3403643000428
Colombia2022-07-036175181238271400701002732.229---85767160857
Comoros2022-07-03813901600180.088-----
Congo2022-07-03241280385068.057-----
Cook Islands2022-07-03577401056.909-----
Costa Rica2022-07-039049340852501658.866-----
Cote d'Ivoire2022-07-038365922805029.756-1540831---
Croatia2022-07-0311514668131607963939.332-4922712-525846046
Cuba2022-07-0311061243785290753.612---387133072618
Curacao2022-07-034454510527801686.934---254202133
Cyprus2022-07-0351559610879107501199.7747--178876192
Czechia2022-07-0339355701584032213759.78421654587458400017675429101
Democratic Republic of Congo2022-07-03913933111375014.884-1045120---
Denmark2022-07-0331735561790647101113.13729064649913793413227221107
Djibouti2022-07-031569001890188.586---2223871781
Dominica2022-07-03148520680942.194---6699255
Dominican Republic2022-07-03608176239243830400.138---15784069340
Ecuador2022-07-03909882814335725201997.096---35827364786
Egypt2022-07-035156450247230237.132---914473302658
El Salvador2022-07-03169646041493636.496-19216254675109589401267
Equatorial Guinea2022-07-031608701830126.216-----
Eritrea2022-07-0398010103028.599-----
Estonia2022-07-035801140259101955.1949534250681246199394457
Eswatini2022-07-03731363141601207.811-549656---
Ethiopia2022-07-03489341867541363.974-5024643---
Europe2022-07-032062801669351218580731442480.861---1295940781312
European Union2022-07-03149678253887891104287942469.392---883695978305
Faeroe Islands2022-07-03346580280570.811-----
Falkland Islands2022-07-0318150--------
Fiji2022-07-03657131558660959.133-558519-160974869
Finland2022-07-03114561012013487543878.63846411038890459112168388368
France2022-07-0331269545125066149654522219.66116108--1459951981020
French Polynesia2022-07-0373268064902297.069-----
Gabon2022-07-03479391153050133.841-1599902---
Gambia2022-07-031200203650146.767-----
Georgia2022-07-03166042910581684104231.648---290208567
Germany2022-07-0328394995236514129531684.079---182904868403
Ghana2022-07-031663972641451145.727-2465238---
Gibraltar2022-07-031963332710403086.878-----
Greece2022-07-0337198391162930302262921.872-84483362-21103711392
Greenland2022-07-03119710210369.276-----
Grenada2022-07-0318376023202052.825---8914797
Guatemala2022-07-0392029414971860091019.185---17957760764
Guernsey2022-06-27--------157161663
Guinea2022-07-0337123306443032.822-708410---
Guinea-Bissau2022-07-0383690171084.843-142948---
Guyana2022-07-036761524125501587.946---101115013215
Haiti2022-07-03316030837072.52---342724282
High income2022-07-0332375538622417324503792592016.889---2505486890592
Honduras2022-07-034277183631090601083.773---14444316563
Hong Kong2022-07-0312521701828940501245.234---176496432136
Hungary2022-07-031928125304246647214841.833-----
Iceland2022-07-03195259127217926485.368461373785632--
India2022-07-03435185641613552522324376.934-8585263543886411978551059892
Indonesia2022-07-03609391716141567494567.188-----
International2022-07-037210150------
Iran2022-07-03723955771714139661662.92-----
Iraq2022-07-0323562642364252430613.001---18636865165
Ireland2022-07-031600614132297499301504.94674612347313555310979154276
Isle of Man2022-07-0336463264210801264.489---18999447
Israel2022-07-034377578917910977201181.466982517800143088718188061121
Italy2022-07-031876887172917168545572791.9847094224876148246512138303139243
Jamaica2022-07-03143240143314061056.008-1124299-1458755159
Japan2022-07-03938822223268313145248.424502853504941138240285470587898
Jersey2022-06-26--------236026693
Jordan2022-07-03170052613291406801369.945---10007983228
Kazakhstan2022-07-0313964253811901801001.213-----
Kenya2022-07-0333424929756550102.845-3728165---
Kiribati2022-07-0332360130107.095-----
Kosovo2022-07-03229571205314001761.951-1846365-183070023
Kuwait2022-07-03644451144725550590.267---8120613578
Kyrgyzstan2022-07-03201053029910451.244---3154348132
Laos2022-07-0321030717570102.583-----
Latvia2022-07-03836259462586003138.836-72635662035289386124
Lebanon2022-07-0311157199051046811546.427---5673326183
Lesotho2022-07-033393806990323.751-459732---
Liberia2022-07-0374970294056.754-----
Libya2022-07-03502138064300924.045---3579762258
Liechtenstein2022-07-031793508502221.99---70780183
Lithuania2022-07-03116212666917403410.58458--448907830
Low income2022-07-03186405579543289765.082---16547104566
Lower middle income2022-07-039147130826839131131761393.712---41915894051080
Luxembourg2022-07-032645711184109401723.33915429990122931303110246
Macao2022-07-0338234223.038---1440692579
Madagascar2022-07-03657874061401349.284-----
Malawi2022-07-03865761126460134.672-589303---
Malaysia2022-07-03457389125363577651091.524699--71266569150
Maldives2022-07-0318158612023050561.054-----
Mali2022-07-03311710737035.338-708110---
Malta2022-07-0310491950074811449.332-195085818921317600560
Marshall Islands2022-07-03180--------
Mauritania2022-07-03602521259840206.069-998154---
Mauritius2022-07-03231036155710040788.423-1282782---
Mexico2022-07-03608960030911325788412501.017---209179257163
Micronesia (country)2022-07-03380--------
Moldova2022-07-035203211531156702874.485-----
Monaco2022-07-031310005801467.611-----
Mongolia2022-07-0392858657321790654.495-----
Montenegro2022-07-03241003260272904345.189---67528565
Montserrat2022-07-0310202801606.103---4422602
Morocco2022-07-0312253051720161171431.573---54846507171
Mozambique2022-07-03228183532212068.775-1341769---
Myanmar2022-07-036136486194340354.596-8332037---
Namibia2022-07-0316923027406511571.109-1056045---
Nepal2022-07-0397980139119520402.764-6969050-467434094305
Netherlands2022-07-03820073860762246701308.267717306873466207--
New Caledonia2022-07-036433713631301085.987---461709101
New Zealand2022-07-031364733687115127294.95-7264156-111563241065
Nicaragua2022-07-03146900242036.107---114412782135
Niger2022-07-0390310310012.335-----
Nigeria2022-07-032576373473144014.872-5279608---
North America2022-07-03103751167409291461133692449.177---1026433003521
North Korea2022-07-0310600.232-----
North Macedonia2022-07-03314211193932704478.405-2074132-185014510
Norway2022-07-031448228112333757610.543-11154564194311411736253
Oceania2022-07-039942542366741427733330.334---73975644240
Oman2022-07-03390244046280886.017---706800291
Pakistan2022-07-031538622675304032135.004-28889568-2724214803973
Palau2022-07-035237060330.142-59627---
Palestine2022-07-036598531350566001083.719---373427035
Panama2022-07-039252542264837351910.953-6499239-8366229244
Papua New Guinea2022-07-03447250662072.596---61515668
Paraguay2022-07-03660841530918994312630.879---89523101220
Peru2022-07-033637529261121355166401.521---773073721806
Philippines2022-07-03370827113206059214545.643-----
Poland2022-07-03601640715811643503080.535287--5460504062
Portugal2022-07-0351712361037524149282375.0181743--246168521210
Qatar2022-07-033838075156790231.699-7574423141446981756900
Romania2022-07-032919461397465739133436.835683----
Russia2022-07-03181706563053373552472560.118---168942751680
Rwanda2022-07-031312337914600109.969-55349183839--
Saint Helena2022-07-0340--------
Saint Kitts and Nevis2022-07-0361570430803.048-94440---
Saint Lucia2022-07-0327094038302076.995-208560-12151392
Saint Pierre and Miquelon2022-07-032779010173.28-----
Saint Vincent and the Grenadines2022-07-039058011421024.544-108388-71501252
Samoa2022-07-03149640290144.896-----
San Marino2022-07-0318092011503381.358-----
Sao Tome and Principe2022-07-0360430730326.821-----
Saudi Arabia2022-07-0379677150392110260.634-4325138528668667006291355
Senegal2022-07-03863631519680114.443-----
Serbia2022-07-0320319207491613122347.50611098528997466853468825
Seychelles2022-07-034484717816701688.404-----
Sierra Leone2022-07-0377020125015.354-----
Singapore2022-07-031467234612714182260.012--2400014225122537
Sint Maarten (Dutch part)2022-06-24--------63552253
Slovakia2022-07-0325511167482014703697.192235512384822231707605713
Slovenia2022-07-031039632916665203200.0426253363733998299648440
Solomon Islands2022-07-032154401530217.331---4636371048
Somalia2022-07-032680301361083.193-501224-3143630350
South Africa2022-07-033995291106810181231695.681725256376711924436860698242
South America2022-07-03598560336456113055961573006.484---8913208071146
South Korea2022-07-03183958646253245744478.977---126003425211
South Sudan2022-07-03177220138012.125-410280---
Spain2022-07-0312818184841461081112052312.772---95153556251
Sri Lanka2022-07-0366416717165221768.561-----
Sudan2022-07-0362624049510110.244---8179010585
Suriname2022-07-038086401369102313.289-84184165--
Sweden2022-07-032519199343019124311882.254---22674504611
Switzerland2022-07-033759730331151383201587.05984821277734978915759752184
Syria2022-07-0355929031500172.36---4232490649
Taiwan2022-07-03387052832672695688291.595-1302152164492581387413501
Tajikistan2022-07-03177860125012.821-----
Tanzania2022-07-0335768402841013.675-----
Thailand2022-07-03453210019953071818439.137---139099244808
Timor2022-07-03229580133098.968-----
Togo2022-07-033746820275032.436-749695---
Tonga2022-07-0312301222120112.403---2426341414
Trinidad and Tobago2022-07-0316749555401302859.537-76840419001574574241
Tunisia2022-07-031052180547728691212403.784---1319271465
Turkey2022-07-03151233312663599032171164.497---14783427830
Turks and Caicos Islands2022-07-0362190360917.759-----
Uganda2022-07-03167935593621076.841-2749166---
Ukraine2022-07-035040518011245902587.238-----
United Arab Emirates2022-07-03951196181223192232.107-1685226723250162492205480
United Kingdom2022-07-032282205522033180596872647.75910081--149397250664
United States2022-07-03878435614938101784823057.3829790--596233489491
Upper middle income2022-07-0313206419210439525340502701008.107---5228809755549
Uruguay2022-07-0395762956817331192103.495---86801811564
Uzbekistan2022-07-03241040951637048.238---557829943836
Vanuatu2022-07-03113538014044.52---309433480
Vatican2022-07-03290--------
Venezuela2022-07-0352668823457350199.791-----
Vietnam2022-07-0310748639512430870438.907-85824349-2334681725699
Wallis and Futuna2022-07-03454070630.972-----
World2022-07-035491813983562046339113597804.97---12091438911729
Yemen2022-07-031182402149070.481-----
Zambia2022-07-0332625940240071211.779---71991792128
Zimbabwe2022-07-03255586055550368.072-2379907-120066661051