C19 statistikk Verden

Oppdatert: Sun, 01 Aug 2021 13:00:02

Tall fra Our World in Data (csv file)

C19 i verden sortert på antall døde per million
C19 i Norden sortert på antall døde per million

Our World in Data

Country Last updated Total cases New cases Total deaths New deaths Total deaths per million Hosp patients New tests Total tests Total vaccinations Population
Afghanistan2021-07-31146523066770171.52---138141638928341
Africa2021-07-31670889335861170082866126.87---686709991340598113
Albania2021-07-311330814524570853.777---11908472877800
Algeria2021-07-31171392120342543597.01---342127943851043
Andorra2021-07-3114678012801656.636--2028098234977265
Angola2021-07-31427771311011330.761---159253732866268
Anguilla2021-07-23--------1800115002
Antigua and Barbuda2021-07-3113030430439.098---6871597928
Argentina2021-07-314929764103561057211352339.179-29059120378523187799845195777
Armenia2021-07-31230110243461461557.083-593013281071525292963234
Aruba2021-07-31--------138509106766
Asia2021-07-31620112132419568962744484193.169---26397980914639847425
Australia2021-07-3134383253924036.235--246976111220668425499881
Austria2021-07-316590565381073701192.152784259446538176096933309006400
Azerbaijan2021-07-3134384963350231495.405-93194014073497236210139175
Bahamas2021-07-31148401632871729.819---104521393248
Bahrain2021-07-3126918610613840813.36-12491542058223053541701583
Bangladesh2021-07-311249484936920685218125.6-52282764921712849265164689383
Barbados2021-07-31439011480167.031---174129287371
Belarus2021-07-3144604099234549365.529--725915021949939449321
Belgium2021-07-31112471502524102177.89828750289171224991430297711589616
Belize2021-07-311416303370847.541--181698175735397621
Benin2021-07-318394010808.909---5788612123198
Bermuda2021-07-30--------8287062273
Bhutan2021-07-3125157202.592---488872771612
Bolivia2021-07-31473506154817821371526.682-89422069310448789411673029
Bosnia and Herzegovina2021-07-312056550968702952.62-206510705866116413280815
Botswana2021-07-31106690015690667.198---3524072351625
Brazil2021-07-3119917855375825563709102617.48---142488679212559409
British Virgin Islands2021-07-23--------2650130237
Brunei2021-07-313371306.857---163999437483
Bulgaria2021-07-314250541821821322621.16271110698358918920281366948445
Burkina Faso2021-07-3113573016908.085---3712020903278
Burundi2021-07-3170800900.757----11890781
Cambodia2021-07-317724365813972283.558---1180213816718971
Cameroon2021-07-318206401334050.253---33187526545864
Canada2021-07-311438457436265607703.72244758254384093704929306837742157
Cape Verde2021-07-3133791282980535.983-1438-159446555988
Cayman Islands2021-07-30--------9770765720
Central African Republic2021-07-317151098020.291---937904829764
Chad2021-07-3149730174010.593---2998016425859
Chile2021-07-311615771114235448821854.343-67894182975482547921819116209
China2021-07-319306677463603.221---16528190001439323774
Colombia2021-07-31478532090291207232912372.566-89458223190512651532750882884
Comoros2021-07-31402821470169.044---125960869595
Congo2021-07-31131860178032.258---1986985518092
Cook Islands2021-07-20--------2050917564
Costa Rica2021-07-31406814050300987.414-3342143273931938955094114
Cote d'Ivoire2021-07-3150135131329112.472-313077563195934926378275
Croatia2021-07-31363615218825952011.805-3469229281930686574105268
Cuba2021-07-313845968875275865243.497---916931911326616
Curacao2021-07-31--------175129164100
Cyprus2021-07-3110141904190471.8442766823010038884980404888005
Czechia2021-07-31167357614730373102836.21744109800-1034169610708982
Democratic Republic of Congo2021-07-314991735510381511.59-3106-8138489561404
Denmark2021-07-3131790974125512440.42-580413764664973265435792203
Djibouti2021-07-311165101560157.894----988002
Dominica2021-07-312100------4045071991
Dominican Republic2021-07-3134190539539637365.324--18238131011993010847904
Ecuador2021-07-3148737282831631401792.83-352215723561122193917643060
Egypt2021-07-3128426247165246161.471---5337506102334403
El Salvador2021-07-31866200262916405.322---43091896486201
Equatorial Guinea2021-07-3188800123087.67--1736373014131402985
Eritrea2021-07-31654723519.869----3546427
Estonia2021-07-3113355724912720958.886338029162363711338441326539
Eswatini2021-07-31259794647878678.352---656671160164
Ethiopia2021-07-312803653414385238.143-503929996792217097114963583
Europe2021-07-315180684795747113601910071517.362---648160712748680069
European Union2021-07-3134382864431407441601171672.574---468009949444919060
Faeroe Islands2021-07-28--------6366048865
Fiji2021-07-312978111212385265.493-2831299637538439896444
Finland2021-07-311068027949840177.5945412262587546656149445540718
France2021-07-31619033423644112055441658.4956843628975-7267334267564251
French Polynesia2021-07-27--------154037280904
Gabon2021-07-31253840164073.684--974535871812225728
Gambia2021-07-3177090212087.724----2416664
Georgia2021-07-3141953431965820271458.948--66580004815913989175
Germany2021-07-31377672418069166631094.076--670135339205437483783945
Ghana2021-07-311030190823026.486-42371379016127139331072945
Gibraltar2021-07-26--------7840633691
Greece2021-07-31493304275212940171241.479-102034125732831053645710423056
Greenland2021-07-30--------6205056772
Grenada2021-07-311640108.887---36524112519
Guatemala2021-07-3136848429561033950577.096-51161800412210817217915567
Guernsey2021-07-30--------9277567052
Guinea2021-07-3125688124220616.752---80412213132792
Guinea-Bissau2021-07-3144792876138.618---252251967998
Guyana2021-07-3122523655416687.806---389336786559
Haiti2021-07-31200770545047.796---657611402533
Honduras2021-07-31297111078340790.945---19122329904608
Hong Kong2021-07-31119840212028.278--2139007556631847496988
Hungary2021-07-3180949103002603108.1696745805877537-9660350
Iceland2021-07-31795915830087.91224813481982470374341250
India2021-07-313165582441831424351541307.5-20209504646507234615184791380004385
Indonesia2021-07-31340965837284941191808344.098-1275901737418267761337273523621
International2021-07-317210150------
Iran2021-07-31387100819846906302861079.019--257951511016867483992953
Iraq2021-07-311626599102151865762463.845-5890012973393-40222503
Ireland2021-07-313009761427503501019.686123--58230114937796
Isle of Man2021-07-31--------12394785032
Israel2021-07-31874018267564734747.84530410161919267647111593838655541
Italy2021-07-3143500286509128063162118.081570224790770318486850730160461828
Jamaica2021-07-315289521111903401.869--4917653009022961161
Japan2021-07-3192705812340152069120.228-887691737971984009438126476458
Jersey2021-07-25--------140245101073
Jordan2021-07-317707125621003212983.227-276818454110521472710203140
Kazakhstan2021-07-31633469058660312.408---910158118776707
Kenya2021-07-3120321312593931573.106---170773453771300
Kiribati2021-07-3120-------119446
Kosovo2021-07-3110836592226901173.96-24437267054288181932774
Kuwait2021-07-3139783173323206543.254-125373365452-4270563
Kyrgyzstan2021-07-31162892919232514356.366---5705646524191
Laos2021-07-316299380710.962---18950387275556
Latvia2021-07-3113886364255601355.104396974306320213474681886202
Lebanon2021-07-31561380984790631158.313---19468916825442
Lesotho2021-07-311290803740174.583---729482142252
Liberia2021-07-3153960148029.262----5057677
Libya2021-07-31249114035090510.676-11016-5467456871287
Liechtenstein2021-07-31308505901547.054-61568983920538137
Lithuania2021-07-31282818402441521621.7968713426412725526581422722291
Luxembourg2021-07-3173870082201313.1492671913265486702091625976
Macao2021-07-31--------509754649342
Madagascar2021-07-314266311943034.054-1063226069-27691019
Malawi2021-07-315234753816352185.468--30976650419519129955
Malaysia2021-07-311113272177869024299278.811-148049175439482053366032365998
Maldives2021-07-31774321232210408.849-52721193350583651540542
Mali2021-07-311458410532026.271----20250834
Malta2021-07-3134295944230958.013-37951083490758252441539
Marshall Islands2021-07-3140-------59194
Mauritania2021-07-31256912685624120.869---1937764649660
Mauritius2021-07-313913019014.94---11564821271767
Mexico2021-07-312848252188092409064501868.462-17324790173666712486128932753
Micronesia (country)2021-07-3110-------115021
Moldova2021-07-31259478122625501550.584--139446610426364033963
Monaco2021-07-31288916330840.893---4063039244
Mongolia2021-07-3116415512868156248.605---41545343278292
Montenegro2021-07-31101927142163012595.285---329968628062
Montserrat2021-07-23--------27304999
Morocco2021-07-316235287529978553265.1-4392569084932375551036910558
Mozambique2021-07-31122028207814342745.88-565071296169104031255435
Myanmar2021-07-3129918547259334392171.55-150603131511-54409794
Namibia2021-07-311189224933044451197.993-18066087932114102540916
Nauru2021-07-27--------1478410834
Nepal2021-07-316953892280985723338.301-95553584419568262729136808
Netherlands2021-07-31189534330621811461057.142399-116349061975157517134873
New Caledonia2021-07-27--------125742285491
New Zealand2021-07-31287432605.392--247300017591544822233
Nicaragua2021-07-3194700195029.436----6624554
Niger2021-07-315623719508.056----24206636
Nigeria2021-07-311739084972149010.425--2439850-206139587
North America2021-07-3141750987661469238197581560.315---497767224592072204
North Macedonia2021-07-3115638081549302636.581-36679441369045832083380
Norway2021-07-311376271567990147.3832114593649175853660425421242
Oceania2021-07-318478914211381532.359---1511263642677809
Oman2021-07-31295857038140746.873---18874215106622
Pakistan2021-07-31103483750262342262106.034-488161593667429648055220892331
Palestine2021-07-3131673813536032706.274-4102-10074835101416
Panama2021-07-3143565511956823151581.313-12646334290525732264314768
Papua New Guinea2021-07-311771744192021.46---883438947027
Paraguay2021-07-3145238830314981522100.377-4318166846521239977132530
Peru2021-07-31211139327981963531395955.172-204746762231293947132971846
Philippines2021-07-311588965814127889167254.506-520441556950819359927109581085
Pitcairn2021-07-27--------7747
Poland2021-07-3128829391537526121988.5830437191181238123433425937846605
Portugal2021-07-3196604101734401700.94187957391151304051212072710196707
Qatar2021-07-312262391626010208.604-5362231466937804682881060
Romania2021-07-3110831891563428131781.971--8666501939491119237682
Russia2021-07-316185249232641559527721068.644--16479002461902078145934460
Rwanda2021-07-31706988608081062.383--2056629-12952209
Saint Kitts and Nevis2021-07-3159343056.399--258554364053192
Saint Lucia2021-07-31561029890484.673---57066183629
Saint Vincent and the Grenadines2021-07-3122910120108.16---25635110947
Samoa2021-07-3130------81114198410
San Marino2021-07-31513009002651.895---4520633938
Sao Tome and Principe2021-07-3124548370168.826---43960219161
Saudi Arabia2021-07-315257303622823737236.601-117620248007062686775634813867
Senegal2021-07-3162290104513532080.805-316465071890655716743930
Serbia2021-07-31721918298711421045.47-9236465307155307916804596
Seychelles2021-07-31181890940955.867---14143598340
Sierra Leone2021-07-3162834120015.043----7976985
Singapore2021-07-31649811203706.324--1572643875045545850343
Sint Maarten (Dutch part)2021-07-23--------4404242882
Slovakia2021-07-31392647661254042296.85345117064053242742198105459643
Slovenia2021-07-31259215136442912130.421291686139034917302732078932
Solomon Islands2021-07-31200------45101686878
Somalia2021-07-311540345811251.028----15893219
South Africa2021-07-31244745412418720133341214.207-5592314750901729791259308690
South America2021-07-313550852664908108979317162529.932---266562345430759772
South Korea2021-07-3119978714422098340.921-18953113257532546028051269183
South Sudan2021-07-31110490119010.631---5698911193729
Spain2021-07-31444704408148601742.8387255-504742235618660146754783
Sri Lanka2021-07-313088122150443656207.161-1414744199391176881021413250
Sudan2021-07-313713802776063.308---81056043849269
Suriname2021-07-31253516464941106.312---245971586634
Sweden2021-07-31110004001465501451.09512610292-1056535810099270
Switzerland2021-07-31717665010904-11259.905-15721860552389388668654618
Syria2021-07-3125963919141109.367----17500657
Taiwan2021-07-311567412787033.044-138742021090808887123816775
Tajikistan2021-07-311508278121012.687---4920669537642
Tanzania2021-07-31101702100.352----59734213
Thailand2021-07-3159728718912485717869.585---1596077869799978
Timor2021-07-311089815426019.72--1571663632691318442
Togo2021-07-3115798174152018.36-20014010154542088278737
Tonga2021-07-27--------39511105697
Trinidad and Tobago2021-07-313881125410700764.564-52572661775835151399491
Tunisia2021-07-315895653419196861831665.677--2135283266343811818618
Turkey2021-07-315727045223325133279608.638---7327266784339067
Turks and Caicos Islands2021-07-23--------4726338718
Uganda2021-07-319392725226902958.809-26731461319114376345741000
Ukraine2021-07-312333409145955556351270.323-1342911360926559470343733759
United Arab Emirates2021-07-31680858153719496197.06-30223665324101167957179890400
United Kingdom2021-07-31588342125782129949721914.22459169110122387016668493800067886004
United States2021-07-3134978276328086131571441852.42329596263169486263680345640466331002647
Uruguay2021-07-31381517153596451716.888-4949303958647881083473727
Uzbekistan2021-07-31129327924874826.114---580325533469199
Vanuatu2021-07-3140103.256---23995307150
Vatican2021-07-31270-------809
Venezuela2021-07-313057661040359115126.284----28435943
Vietnam2021-07-311500608938130614513.417-638747171844620386697338583
Wallis and Futuna2021-07-20--------915811246
World2021-07-3119787222250608742173838836541.051---41360720077794798729
Yemen2021-07-31706131375046.101---31148329825968
Zambia2021-07-31195816720338913184.346-6700207614743371618383956
Zimbabwe2021-07-311088601370353242237.638-14987872248227541614862927