C19 statistikk Verden

Oppdatert: Sun, 26 Sep 2021 21:00:02

Tall fra Our World in Data (csv file)

C19 i verden sortert på antall døde per million
C19 i Norden sortert på antall døde per million

Our World in Data

Country Last updated Total cases New cases Total deaths New deaths Total deaths per million Hosp patients New tests Total tests Total vaccinations New vaccinations smoothed per million
Afghanistan2021-09-25154960071990180.719---31332271810
Africa2021-09-2582330459694208523283151.82---140013349904
Albania2021-09-25167354664262910915.092---16836442519
Algeria2021-09-2520257412557679129.257---99896625574
Andorra2021-09-2515167013001680.585--212987--
Angola2021-09-255479551514871643.821---28201341292
Anguilla2021-09-24--------18584198
Antigua and Barbuda2021-09-25290287641648.246---819153657
Argentina2021-09-255249840993114849212518.297-2263613888858505759226275
Armenia2021-09-2525762010665239231765.086-582316699773667791495
Aruba2021-09-25--------1556091381
Asia2021-09-257509159315676311160391952238.487---41119509613998
Australia2021-09-2597559175212311147.735-229864364757432644158811352
Austria2021-09-2573430221451096181212.08864444798584232566107814341405
Azerbaijan2021-09-254798141099643318629.246-12331479072482935905224
Bahamas2021-09-2520603052201315.146---184461519
Bahrain2021-09-252747456913890794.488-17491633348525536911454
Bangladesh2021-09-2515503718182739325164.717-248209523920396389482870
Barbados2021-09-257401169640222.448---2308484890
Belarus2021-09-255282291987408115432.178-18329823891433895202769
Belgium2021-09-25123372302555402196.808709538421972081916530367937
Belize2021-09-251960004020992.801--2418282983437982
Benin2021-09-25229580154012.368---17410447
Bermuda2021-09-24--------866761111
Bhutan2021-09-2525990303.847-2967113818310684144084
Bolivia2021-09-254987901951869821580.166-5960241103564431481720
Bosnia and Herzegovina2021-09-2523080101042203193.544-34831207337--
Botswana2021-09-25176427023600984.465---6066991138
Brazil2021-09-2521343304156885942005372776.721---2304778486596
Brunei2021-09-255960033074.74---43288213700
Bulgaria2021-09-25492365103820449262965.0614703-46795112507048934
Burkina Faso2021-09-25141311518018.373---254545411
Burundi2021-09-251635603803.101-----
Cambodia2021-09-25108257816221821130.883---2353840517055
Cameroon2021-09-258541401368050.249---45939753
Canada2021-09-25160801910452769013727.384237511689942578032557437352777
Cape Verde2021-09-2537400453340594.411-834-4020755020
Cayman Islands2021-09-24--------10978910752
Central African Republic2021-09-25113710100020.325---150393301
Chad2021-09-2550310174010.287---123052209
Chile2021-09-2516509857473743291948.329-6962821145577315021735301
China2021-09-259608130463603.21---21976890002339
Colombia2021-09-2549502531740126102342459.767-4975025177071392701983074
Comoros2021-09-25411201470165.456---336863216
Congo2021-09-25141130191033.763---329905270
Costa Rica2021-09-255211820618901204.307-33801834076527840711295
Cote d'Ivoire2021-09-2559778122593421.919-446999199219030641078
Croatia2021-09-2539905412938580142102.08757210201277205534040141381
Cuba2021-09-258474947513716359632.914---1975163428441
Curacao2021-09-25--------186793953
Cyprus2021-09-25117967995521621.61898573241290684211463452684
Czechia2021-09-2516889534963045212839.46615579364-11771399766
Democratic Republic of Congo2021-09-255661701083011.724---13486016
Denmark2021-09-2535835237526420454.4759824155408546658754137928
Djibouti2021-09-251225301620161.645---67229174
Dominica2021-09-2531970130180.125---446241289
Dominican Republic2021-09-2535693424040350368.368--2027784117828252116
Ecuador2021-09-2550785803272001829.111-21581716831205713351330
Egypt2021-09-253009456671714939164.486---138087982493
El Salvador2021-09-251020240317410486.922---72979945086
Equatorial Guinea2021-09-25118060142097.938-21752170293818351150
Eritrea2021-09-256694942011.662-----
Estonia2021-09-25153071642134301013.4411796671189232413544382635
Eswatini2021-09-254574241121221033.804---2395511954
Ethiopia2021-09-25340845118753693845.548-948134189883493470646
Europe2021-09-2558788902111290121875215371629.898---7899233051932
European Union2021-09-2537677446400277681773351717.787---5587273951910
Faeroe Islands2021-09-23--------738721937
Fiji2021-09-25507011615906653.451---9752689987
Finland2021-09-25138578010661192.129988564701611974902003380
France2021-09-2570806755370117157101734.0098887613097-938178182766
French Polynesia2021-09-21--------2821805560
Gabon2021-09-25291260178078.11-401151170115177392499
Gambia2021-09-25991103350134.704--107328--
Georgia2021-09-2560536015978787382207.915-50000860000017296723214
Germany2021-09-254199029642393398281113.2--732794081068633932246
Ghana2021-09-251266213081146436.115---1623582176
Gibraltar2021-09-21--------79335683
Greece2021-09-25644869181414655161413.109-15127918766422120412272229
Greenland2021-09-24--------778222638
Grenada2021-09-25476601050929.08---516104389
Guatemala2021-09-2554860428081333148730.471-16999246277866079824209
Guernsey2021-09-24--------101759582
Guinea2021-09-25303485377127.932---15546691767
Guinea-Bissau2021-09-2560990135066.981---947151105
Guyana2021-09-25309072117545954.033---5338432810
Haiti2021-09-25214860607052.592---6154555
Honduras2021-09-25363017096790961.841---51960723831
Hong Kong2021-09-25121859213028.201--2523515785503893666
Hungary2021-09-2582007803015103129.592353144356407687--
Iceland2021-09-2511632033096.109918396259565511102184
India2021-09-253365274528326446918260320.737-15656965599327098521566995756
Indonesia2021-09-2542062532137141381123511.579-176440249080701334296235258
International2021-09-257210150------
Iran2021-09-255519728108431190822901400.491-106327314375884337227011121
Iraq2021-09-25199162813122207233535.997-251951507504574483001571
Ireland2021-09-253832181335520901045.37427826571727120571771112039
Isle of Man2021-09-24--------129302515
Israel2021-09-2512629456345764938870.216102913181926488711148844153316
Italy2021-09-2546572153519130653502164.295445932155490487632838571583641
Jamaica2021-09-258234952118243613.426-1966590447715860546
Japan2021-09-25169369027031747533138.635-47873232078861565598957568
Jersey2021-09-19--------150891722
Jordan2021-09-2581879643810669161038.95-30650989069869039431636
Kazakhstan2021-09-259523852379155030816.164---138530003646
Kenya2021-09-2524839232350961492.679---3554424686
Kiribati2021-09-2520------3133212308
Kosovo2021-09-2515979388293181516.473-9999116954012419498330
Kuwait2021-09-254114474124451564.854-169994123606--
Kyrgyzstan2021-09-251782027925992392.104---14010081509
Laos2021-09-25215274471602.168-5270526350--
Latvia2021-09-25154219816268271436.58292--15964372574
Lebanon2021-09-25621735580827791222.753---28100232196
Lesotho2021-09-251439504030186.655---3329542641
Liberia2021-09-255792-123283054.631-----
Libya2021-09-25335991045880659.334-5430-15016222470
Liechtenstein2021-09-25343906001568.463-16766189463805934
Lithuania2021-09-2532432916094896111820.16889125086496214733393752840
Luxembourg2021-09-2577762083501315.34629229835068157777891049
Macao2021-09-20--------6495646109
Madagascar2021-09-25428980958033.7---381633248
Malawi2021-09-25614972222753115.79---1010384306
Malaysia2021-09-2521851311389925159228767.6---421063978501
Maldives2021-09-25842901262311424.929-417214906327249712364
Mali2021-09-251515323547026.228---397853137
Malta2021-09-2537077164570888.131---8161361376
Marshall Islands2021-09-2540--------
Mauritania2021-09-2535819427680160.834---333089943
Mauritius2021-09-2515161071055.755---1633952907
Mexico2021-09-253619115027470302108.846-118839970552988953254428
Micronesia (country)2021-09-2510--------
Moldova2021-09-252883776476679141659.781--172179513814021462
Monaco2021-09-2533031330835.02---499802606
Mongolia2021-09-252947754846120635362.24--39439734376377295
Montenegro2021-09-25129285489189283012.494---4452382848
Montserrat2021-09-17--------2856402
Morocco2021-09-2592857114441413230378.42-183238661569395239197828
Mozambique2021-09-25150494551909159.354-70587811036444235535
Myanmar2021-09-2545662015461746552318.669-19775418820290016161657
Namibia2021-09-25127227156349241349.647-11006918444075021840
Nepal2021-09-25790662790110876373.615-116294136208125433333767
Netherlands2021-09-25203286816861855591080.469364-1300790622272373467
New Caledonia2021-09-21--------20678414857
New Zealand2021-09-254184212705.555-148553301910491753110161
Nicaragua2021-09-25137300203030.288---788502362
Niger2021-09-255974020107.998-----
Nigeria2021-09-252042012102673212.644--29970606255025268
North America2021-09-25515755936052410463768121753.954---6095126392985
North Macedonia2021-09-251895513926577203157.979--125752214822874028
Norway2021-09-251865545198500155.51710721347766906277282213426
Oceania2021-09-25171761193420741747.987---334491807945
Oman2021-09-25303551040930783.593---46364868194
Pakistan2021-09-25123866817802756642122.407-5278819102117761414843352
Palau2021-09-2550--------
Palestine2021-09-25395677994401821769.326-9103-20014075230
Panama2021-09-25465993257720141643.47-8413383029651226942609
Papua New Guinea2021-09-25192780225024.674---154710317
Paraguay2021-09-2545977901614202235.845-2164182444844881531504
Peru2021-09-252172261887199228465972.167-24525377958244430186120
Philippines2021-09-25247017516847374050336.84-7282519362705430885823306
Poland2021-09-25290259191775571201999.3911020414452022102737144805842
Portugal2021-09-2510663467131795251765.5524555133718177290159043933081
Qatar2021-09-252362311086040206.106-5256261576646900491805
Romania2021-09-2511877737676362301211894.105-539511239387710006305601
Russia2021-09-257291097215831994508061366.92--188786024892047561667
Rwanda2021-09-25967271571248694.001-10186273123234094705674
Saint Kitts and Nevis2021-09-25180038100186.755-2573660247098803
Saint Lucia2021-09-2511053921832992.402---758272679
Saint Vincent and the Grenadines2021-09-25324789170152.783---33077458
Samoa2021-09-2530------1494314901
San Marino2021-09-25542709002646.281---47084559
Sao Tome and Principe2021-09-25333843492219.373---732237212
Saudi Arabia2021-09-25546882147869415246.005-5162128595954414906833204
Senegal2021-09-2573728918551107.872-16888000771784832139
Serbia2021-09-2590567761928008421176.852-21454549834163929742854
Seychelles2021-09-2521281011001112.122---1484021304
Sierra Leone2021-09-2563930121014.862---221110199
Singapore2021-09-2585953144376312.889--1910819592569753688
Sint Maarten (Dutch part)2021-09-17--------49159921
Slovakia2021-09-2540779910391259622306.65328225317416774404673547650
Slovenia2021-09-252892251006453152179.7043605471155275421023143681
Solomon Islands2021-09-25200------977442652
Somalia2021-09-25197231401103467.423---430762626
South Africa2021-09-252895976163487001341449.002-4066017493443167818382368
South America2021-09-25376543492327811514176912651.445---4289135935717
South Korea2021-09-2530117227702450947.753-7483613191185593222857461
South Sudan2021-09-25119260128011.246---100621190
Spain2021-09-25494660108622901844.663809-57549938697408371975
Sri Lanka2021-09-2551253111591260979586.539-82565224555258134917472
Sudan2021-09-253807702894064.441---1499982422
Suriname2021-09-253990829984541427.852---3919853525
Sweden2021-09-25114940701482101458.73729926625-136070522868
Switzerland2021-09-2583338501104311267.0546793158410143064102665913246
Syria2021-09-2532580442219811120.269---533949511
Taiwan2021-09-25161815841035.255-287143227506141424615813
Tajikistan2021-09-25174840125012.821---38724216237
Tanzania2021-09-25136705000.813-----
Thailand2021-09-2515492851197516143127230.776-3685613258565460230168937
Timor2021-09-251935042113284.085---6758913462
Togo2021-09-252516380222326.185-16135044408328221778
Tonga2021-09-21--------736032323
Trinidad and Tobago2021-09-25498221341451101033.937-75533352610418362220
Tunisia2021-09-25704914185524732562072.092-6367288079473846673709
Turkey2021-09-2570136092614562938193740.075-356132838075921076419234616
Turks and Caicos Islands2021-09-17--------523741963
Uganda2021-09-251230661633143366.697-379016599002058553629
Ukraine2021-09-2524950688725592021491362.004-4057812633853122032102571
United Arab Emirates2021-09-2573459632120893209.086-28289781817905198472326214
United Kingdom2021-09-257667290299761364651292000.7447124958930266496020933928301013
United States2021-09-2542901255475316877466622065.83787113471155633032623893726891895
Uruguay2021-09-25388424111605211736.51-8417352704861615635901
Uzbekistan2021-09-251715885081218635.891---185269415472
Vanuatu2021-09-2540103.18---571842983
Vatican2021-09-25270--------
Venezuela2021-09-253620402407439532153.109---140500009361
Vietnam2021-09-25746678970618400180187.432-20998820041268375832485861
Wallis and Futuna2021-09-21--------102314237
World2021-09-2523151682936348347431965292602.313---61137630273302
Yemen2021-09-258891301682955.164---3229348
Zambia2021-09-252088295136453192.647-60842417680670361283
Zimbabwe2021-09-2512950537146033304.993-5245123487352186722141