C19 statistikk Verden

Oppdatert: Fri, 03 Feb 2023 08:00:03

Tall fra Our World in Data (csv file)

C19 i verden sortert på antall døde per million
C19 i Norden sortert på antall døde per million

Our World in Data

Country Last updated Total cases New cases Total deaths New deaths Total deaths per million Hosp patients Total tests New tests Total vaccinations New vaccinations smoothed per million
Afghanistan2023-02-0220866911778919191.861---1268495044
Africa2023-02-02125020766282576101180.559---7468673999
Albania2023-02-0233418710359601265.165-----
Algeria2023-02-02271386168810153.241-----
Andorra2023-02-0247839016502066.556-----
Angola2023-02-0210518401931054.258-----
Anguilla2023-02-0239040120755.81-----
Antigua and Barbuda2023-02-029106014601556.968-----
Argentina2023-02-02100371354426130421272865.745---114268066557
Armenia2023-02-024460080871703135.079-----
Aruba2023-02-0243993028102639.514---17429947
Asia2023-02-02209227642915981613160549341.671---8970229555189
Australia2023-02-02113131231767718828213719.2461709--6366817074
Austria2023-02-025789991440121709132428.404705----
Azerbaijan2023-02-0282801835100925974.312-----
Bahamas2023-02-0237491083302031.762-----
Bahrain2023-02-02700835383154401048.744-----
Bangladesh2023-02-02203757810294420171.988---3519559682582
Barbados2023-02-02106157057102027.368-----
Belarus2023-02-02994037071180746.516---188718461810
Belgium2023-02-024695403390433582252881.11833--2960924969
Belize2023-02-0270660068801697.571---5020205
Benin2023-02-02279890163012.207-----
Bermuda2023-02-0218771015802460.791-----
Bhutan2023-02-0262605021026.839-----
Bolivia2023-02-0211887393592234901828.272-----
Bonaire Sint Eustatius and Saba2023-02-021179404101515.6-----
Bosnia and Herzegovina2023-02-0240140271625815027.942-----
Botswana2023-02-02329227340280001064.517-----
Brazil2023-02-0236837943133636972001263238.069---483587737615
British Virgin Islands2023-02-02730506402042.64-----
Brunei2023-02-022760678472250501.111-----
Bulgaria2023-02-021295524383818315630.087312--460709813
Burkina Faso2023-02-02220250396017.465-----
Burundi2023-02-02534921373802.948-----
Cambodia2023-02-02138694130560182.254---456126521744
Cameroon2023-02-0212399301965070.393-----
Canada2023-02-024569589430350689991318.1614191--96954232189
Cape Verde2023-02-026322904130696.268-----
Cayman Islands2023-02-02314720370538.401---150816291
Central African Republic2023-02-02153680113020.254-----
Chad2023-02-0276520194010.946-----
Chile2023-02-025123007203263850343257.032---6266377791
China2023-02-022023904084190636459.044---348974600023
Colombia2023-02-0263551352212142244582742.104---90210929301
Comoros2023-02-02899201610192.404-----
Congo2023-02-02253750388064.987-----
Cook Islands2023-02-026999020117.426-----
Costa Rica2023-02-02118617638059158161767.668---127782291537
Cote d'Ivoire2023-02-02879934833029.58-----
Croatia2023-02-021267736681788634437.816---535907826
Cuba2023-02-0211124571485300760.779---433650202574
Curacao2023-02-0245986030101574.49-----
Cyprus2023-02-026426631934128701436.37369----
Czechia2023-02-0245905295104231974032.689300--1861445646
Democratic Republic of Congo2023-02-029551401463014.776-----
Denmark2023-02-023399947167815001385.522211--1315506810
Djibouti2023-02-021569001890168.622-----
Dominica2023-02-021576007401017.07-----
Dominican Republic2023-02-0266009511443840390.424---1620946886
Ecuador2023-02-02105123903594201996.667---39424111233
Egypt2023-02-025156450248061223.497---10140766465
El Salvador2023-02-02201785042300667.572-----
England2023-02-01-----6055--144560165156
Equatorial Guinea2023-02-021719001830109.259-----
Eritrea2023-02-02101890103027.958-----
Estonia2023-02-02613903372291202195.972152--2107405124
Eswatini2023-02-02741330142201183.343-----
Ethiopia2023-02-02499592447572061.371-----
Europe2023-02-022466486785964420227595892715.813---137441970677
European Union2023-02-021830111843038712071355442681.647---93692992896
Faeroe Islands2023-02-02346580280527.138-----
Falkland Islands2023-02-0219300--------
Fiji2023-02-0268848288830949.698---155233029
Finland2023-02-02145919857987391001577.225---13185055303
France2023-02-02395728964021164407522424.41714037--154130496189
French Polynesia2023-02-0277957064902118.893---502352238
Gabon2023-02-024898103060128.087-----
Gambia2023-02-021258603720137.473-----
Georgia2023-02-02181587116911693484522.505-----
Germany2023-02-0237810199134091660161511991.32---191962852120
Ghana2023-02-0217111201462043.673-----
Gibraltar2023-02-0220399011103396.885-----
Greece2023-02-02554848703477903348.974---22094988112
Greenland2023-02-02119710210371.721-----
Grenada2023-02-0219680023801897.034-----
Guatemala2023-02-0212287744312011441127.219---20102040365
Guinea2023-02-02382400467033.696-----
Guinea-Bissau2023-02-0289470176083.587-----
Guyana2023-02-02729500129401600.046---9536900
Haiti2023-02-02340760860074.234---51571820
High income2023-02-02427601302241203284469426662274.819---2794065844271
Honduras2023-02-024709401831110401064.33---16912440423
Hong Kong2023-02-022876106328313333201780.377---20617641341
Hungary2023-02-02219244762048677194883.668-----
Iceland2023-02-0220868801990533.651-----
India2023-02-0244684346985307410374.507---2205104562184
Indonesia2023-02-0267305372481608225583.743-----
International2023-02-027210150------
Iran2023-02-0275645518414475211634.682---15501110960
Iraq2023-02-0224655450253750570.274-----
Ireland2023-02-0217008175648515531695.166194--1110553433
Isle of Man2023-02-0238008011601372.229-----
Israel2023-02-0247873877381220291291.354424--1863645151
Italy2023-02-0225453789381591868333453164.6514286--14369567298
Jamaica2023-02-02153629222348401232.235---151256267
Japan2023-02-02326558834529968804397555.08733444--3792925251266
Jersey2023-01-22--------266854162
Jordan2023-02-02174699701412201251.299-----
Kazakhstan2023-02-021496549159190650982.833-----
Kenya2023-02-02342817056880105.28-----
Kiribati2023-02-0250080180137.156---2153822606
Kosovo2023-02-0227257914320401797.864---18373637
Kuwait2023-02-02662858025700602.031---825807616
Kyrgyzstan2023-02-02206592029910451.089---3413210313
Laos2023-02-0221798147580100.671-----
Latvia2023-02-02975371166238243370.7-----
Lebanon2023-02-0212290571671079311966.03-----
Lesotho2023-02-023479007230313.554-----
Liberia2023-02-0280620294055.444-----
Libya2023-02-02507162064370944.902-----
Liechtenstein2023-02-022135908902261.466---7427551
Lithuania2023-02-021297227362954943472.29---454320525
Low income2023-02-02228171247947873964.903---2601658148
Lower middle income2023-02-02971000731321134517516391.94---4807640808173
Luxembourg2023-02-0231486798121101869.9793--137334163
Macao2023-02-02349351200172.617---1794387105
Madagascar2023-02-026782701419047.92-----
Malawi2023-02-0288559026860131.632-----
Malaysia2023-02-0250372423243694201088.507175--72534711104
Maldives2023-02-0218571503110593.74-----
Mali2023-02-02327841743032.885-----
Malta2023-02-0211706210982401545.117---14136199211
Marshall Islands2023-02-02155840170408.723-----
Mauritania2023-02-026366509970210.509-----
Mauritius2023-02-0229460251310430802.63-----
Mexico2023-02-02737733390813323241262606.379---2250630790
Micronesia (country)2023-02-02226760580507.979-----
Moldova2023-02-025986736001195303652.009---227647340
Monaco2023-02-021606306501781.261-----
Mongolia2023-02-021007874221360628.536-----
Montenegro2023-02-0228642140279704460.342-----
Montserrat2023-02-0214030801812.826-----
Morocco2023-02-0212722584162960435.048---5537373110
Mozambique2023-02-0223199402233067.729-----
Myanmar2023-02-026338363194900359.731-----
Namibia2023-02-02170741245408801592.506-----
Nauru2023-02-02462101078.796-----
Nepal2023-02-0210011053120200393.484-----
Netherlands2023-02-02859337502308101314.107451----
New Caledonia2023-02-0279981031401082.912---479043131
New Zealand2023-02-022183102024770477.698---1197745094
Nicaragua2023-02-02155920245035.26---12190274950
Niger2023-02-0295080315012.019-----
Nigeria2023-02-0226646303155014.437-----
North America2023-02-0212126143983610157299113682620.238---1138849352106
North Korea2023-02-0210600.23-----
North Macedonia2023-02-02346533105964104604.973-----
Northern Cyprus2023-02-01--------8615190
Northern Ireland2023-01-26-----310--4480271149
Norway2023-02-0214779545251120940.687-----
Oceania2023-02-02139062771770524142213536.026---8080695370
Oman2023-02-02399449295462801011.297-----
Pakistan2023-02-02157634312306400129.927---3330854773435
Palau2023-02-025986090497.678-----
Palestine2023-02-027032280570801087.222-----
Panama2023-02-021029701640859601949.833---8720218488
Papua New Guinea2023-02-02467500670066.058---71532215
Paraguay2023-02-0280625677019820422922.983---9538513195
Peru2023-02-02448212024721901286432.148---87044184241
Philippines2023-02-02407350450658108569.493-----
Poland2023-02-02638103681111874042979.14---5788154359
Portugal2023-02-02556425434726033112534.647---28040800295
Qatar2023-02-02492595616860254.533---760545528
Romania2023-02-023325006235867576343437.361933----
Russia2023-02-02216586429228387193402675.587---18443490291
Rwanda2023-02-02133090014680106.557-----
Saint Helena2023-02-0221660--------
Saint Kitts and Nevis2023-02-0265920460964.745---642970
Saint Lucia2023-02-0229803040902273.839---1229770
Saint Pierre and Miquelon2023-02-023452020339.847-----
Saint Vincent and the Grenadines2023-02-029585012301183.159---7332919
Samoa2023-02-02160870290130.402---44960781
San Marino2023-02-0223427012203621.253-----
Sao Tome and Principe2023-02-0262800770338.621-----
Saudi Arabia2023-02-028280645295772263.041-----
Scotland2023-01-30-----715----
Senegal2023-02-0288902019710113.822-----
Serbia2023-02-0224724844561770842577.003262----
Seychelles2023-02-025066531017201605.451-----
Sierra Leone2023-02-0277600126014.641-----
Singapore2023-02-02221805047517220305.48-----
Slovakia2023-02-0226610081622094933712.088256----
Slovenia2023-02-021322078226705813329.49264----
Solomon Islands2023-02-022457501530211.247-----
Somalia2023-02-022731801361077.34-----
South Africa2023-02-02405645825710259501712.946-----
South America2023-02-026762299228591346986443083.641---949661103446
South Korea2023-02-0230228889149613355230647.524-----
South Sudan2023-02-02183680138012.645-----
Spain2023-02-021373147888011184342512490.2732026--105094800694
Sri Lanka2023-02-026719943168280770.79-----
Sudan2023-02-0263754050080106.839-----
Suriname2023-02-0282227207140022265.204-----
Sweden2023-02-0226948931435234481692222.696---25614483392
Switzerland2023-02-0244079158651424401629.66289--1691481599
Syria2023-02-0257453031640143.004-----
Taiwan2023-02-029596660270491643074687.638---665361092078
Tajikistan2023-02-02177860125012.559-----
Tanzania2023-02-02426640846012.916-----
Thailand2023-02-0247269844723386529472.335-----
Timor2023-02-022341501380102.885---2008429248
Togo2023-02-02393540290032.773-----
Tonga2023-02-02167340130121.647-----
Trinidad and Tobago2023-02-02187908323432602825.525-----
Tunisia2023-02-02115035602930802371.943---132430185
Turkey2023-02-0217042722010149201189.249-----
Turks and Caicos Islands2023-02-0265370380831.037-----
Tuvalu2023-02-0228050--------
Uganda2023-02-0217040003630076.826-----
Ukraine2023-02-02568244559119018442997.803-----
United Arab Emirates2023-02-0210495378023480248.699-----
United Kingdom2023-02-02242937521939121688703212.7157079----
United States2023-02-0210254196278679111085612653283.7426193--668814259239
Upper middle income2023-02-02144150913130412599834731029.262---5398874565113
Uruguay2023-02-0210327101129760902223.036---89084664358
Uzbekistan2023-02-02250598121637047.274-----
Vanuatu2023-02-0212014014042.847-----
Vatican2023-02-02290--------
Venezuela2023-02-025516011458450206.525-----
Vietnam2023-02-021152652214431860439.835-----
Wales2023-01-31-----334----
Wallis and Futuna2023-02-023427070603.656---1805886
World2023-02-0267116982525604468376632764857.376---13260834068154
Yemen2023-02-021194502159064.072-----
Zambia2023-02-0234126131740480202.221-----
Zimbabwe2023-02-0226232471856580346.68-----